Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Názor experta

Luhový: Bilič? Lepší než ten italský kašpar, ale věřím Hapalovi

Luhový a Hapal
Zdroj: profimedia.cz

Vydat se do další sezony se stávajícím koučem Pavlem Hapalem, nebo opět vsadit na zahraniční kartu a slavného Chorvata Slavena Biliče? Těžká otázka, kterou teď řeší vedení Sparty. Jak by tento rébus rozlouskl uznávaný fotbalový kritik Milan Luhový?

Hapal, nebo Bilič? Internacionál Luhový uznává oba tyto kouče, v rámci zachování kontinuity by se ale přiklonil na stranu prvně jmenovaného. 

"Ve funkci bych ponechal Hapala, protože on na jaře jen napravoval spoušť, která tam byla způsobena. Ale jestli ten, co ji zavinil, ji chce zase dávat do pořádku, tak to prostě zase nedopadne dobře," říká v rozhovoru pro web NOVA Sportu Luhový a vůbec se netají tím, že jeho slova míří na hlavu majitele klubu Daniela Křetínského.


"Ve Spartě vládne kvůli němu obrovský chaos. Vyhodí trenéra, ale za pár měsíců ho vezme zpátky coby sportovního ředitele. Pak zase prohlásí, jak chce pokračovat v internacionalizaci klubu, avšak výsledkem je, že přivede českého trenéra. Tohle prostě nedává žádný smysl," diví se Luhový a pokračuje v kritice.

"Křetínský udělal ve Spartě takovou paseku, že fakt nevím, jak dlouho tom tam budou uklízet. Pokud to ale bude mít na starost opět on, tak to neuklidí asi nikdy," zopakoval bývalý skvělý útočník.


Podle něj tak ani není podstatné, kdo vlastně Spartu trénuje. "Jestli tam zůstane Hapal, je to v pořádku, protože se jedná o kvalitního kouče. Navíc přišel ve chvíli, kdy v kabině nefungoval vůbec žádný kolektiv. Pozice trenéra teď ale není hlavní problém Sparty. Ten vidím v tom, že je klub řízen bez jakýchkoli znalostí a směru. Jednou se tam točí volantem doprava, pak zase doleva a takhle pořád dokola!" nechápe Luhový.

Biličův příchod by tak logicky vnímal jako další z názorových veletočů Sparty. "Bilič by si samozřejmě přivedl pět nových hráčů a jelo by se zase odznova. Určitě je to ale hodně dobrý trenér, rozhodně lepší než ten italský kašpar, co tam byl před ním... Ovšem ani pod Biličem by se výsledky nedostavily hned. Navíc on je zvyklý na určitou fotbalovou úroveň a teď by přišel do klubu, který zcela zaspal dobu a jeho struktura je v dezolátním stavu. Ve Spartě by zkrátka narazil na věci, které by mu komplikovaly práci. A to pro takového kouče není vůbec jednoduché," zapřemítal Luhový.


"Největší problém vidím v tom, že je český fotbal něco jako malá hospodská ruleta. Když se k ní postaví někdo cizí, všichni na něj koukají, odkud jako přišel, ale rozhodně ho nevítají s otevřenou náručí. Nechci se nikoho dotknout, ovšem český fotbal je zkrátka takový malý buranov," uzavřel Luhový.

 

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:35

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   15:35

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   16:35

   Major League Soccer Highlights (24)

   17:05

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:30

   Melbourne Darts Masters

   15:30

   Major League Soccer Highlights (24)

   16:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   16:25

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   17:20

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   18:45

   Element (394)

Celý Program