Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.2. 2016 15:21
nova sport 1 plzeňský galavečer

Lucii čeká box naslepo. Fabianě přijedou fandit až z Albánie

Fabiana Bytyqi
Zdroj: Nova Sport
Fabiana Bytyqi

Důležitější večer možná ještě nezažily. Když v pátek 5. března na plzeňském zimním stadionu zhasnou světla a reflektory osvítí jen boxerský ring, nastane chvíle pro dvě české naděje. Fabiana Bytyqi i Lucie Sedláčková půjdou do akce.

Poprvé je čeká zápas na vražedných 10 kol. Obě čeká sedmý zápas a Lucie bude obhajovat pás evropské šampionky organizace WBO. Andělská pěst, jak se přezdívá Fabianě Bytyqi, pak zřejmě bude usilovat o titul juniorské mistryně světa. Svou soupeřku už jednou porazila, Lucie Sedláčková o své rivalce Kleopatře Tolnaiové neví zhola nic.


Ale to prý není problém. "Jaká bude soupeřka? Já vůbec nevím. Zjistím to po prvním úderu," přiznává rozpačitě tmavovlasá sympatická holka, kterou si vzal pod svá křídla známý boxer Lukáš Konečný. "Opravdu, i když jsem o ní něco hledala, tak do toho půjdu naslepo a uvidíme po prvním kole," dodává.

Lucie Sedláčková
Zdroj: Nova Sport Lucie Sedláčková


Popularita, kterou si obě mladé české naděje v současnosti užívají, je možná paradoxně nevýhodou. "Je to tak, naše videa ze zápasů jsou na youtube, lidi nám fandí, sdílejí je na internetu. Jsme prostě víc medializované," přitaká Fabiana Bytyqi.


Ona se na to, že by nevěděla, proti komu se postaví, rozhodně vymlouvat nebude. "Boxovala jsem s ní, ale na rovinu, měla jsem s ní problém, abych zvládla ten její tlak. Snad mi ta zkušenost pomůže. Tehdy mi poradil Lukáš, změnila jsem taktiku a vyhrála," vzpomíná Fabiana na tři měsíce starý duel s Teodorou Bačevovou z Bulharska. V Dessau nakonec slavila.

Fabiana Bytyqi a Lucie Sedláčková
Zdroj: Nova Sport Fabiana Bytyqi a Lucie Sedláčková


Velkou změnou tak bude hlavně délka zápasu. Deset kol na tři minuty, to už je opravdový profibox. "Zatím pracujeme na tom, abychom to bez problémů udýchaly. A dolaďujeme techniku. Jsou to drobnosti, jak se zakrýt atakdál," popisuje blondýnka. "Z těch 10 kol psychický strach nemám, spíš se těším, že si to vyzkouším. Myslím, že na to i fyzicky mám," soudí.


Potvrzený je prý už zájezd fanoušků z ústí. Autobus je vyprodaný, další lidé pojedou do Plzně auty. "A přijedou mě podpořit lidi až z Albánie, kde mám kořeny. Přijede taťkův známý," culí se dívka zvaná Andělská pěst.

Fabiana Bytyqi
Zdroj: Nova Sport Fabiana Bytyqi


"Lidi se na to těší možná víc než my. Asi nám to nedochází úplně," přitaká Lucie Sedláčková. "Spousta lidí nám píše, že jsme motivací pro jejich děti, je to neuvěřitelný," přiznává rozpaky. "A my ani nevíme, jestli to vyprodáme. Uvidíme, jak to dopadne. Osm tisíc je opravdu hodně," myslí si tmavovlasá boxerka.


A kdyby se hala naplnila? Možná to bude další velká zkouška. "Mám víc strach z lidí, než ze soupeřky," usmívá se Lucie Sedláčková. A to Kleopatru Tolnaiovou vůbec nezná...

Lucie Sedláčková
Zdroj: Nova Sport Lucie Sedláčková


Přímý přenos galavečeru z Plzně budete moci slůedovat v pátek 5. března na NOVA Sport 1 a VOYO.

ram, pha, msl TN.cz