nova sport 2 noc v nba

Lowryho one-man show! Rekord ozdobil vítězným košem v závěru

Kyle Lowry

Kyle Lowry byl klíčovým mužem v dresu Toronta proti Clevelandu. Osobním bodovým maximem výrazně pomohl k výhře, kterou navíc zařídil vítězným košem pár vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny.

Ještě nikdy v kariéře nenastřílel Kyle Lowry třiačtyřicet bodů v jednom zápase, odnesli to až ve šlágru páteční noci basketbalisté Clevelandu. Ti sice do utkání na palubovce Toronta odstartovali lépe a vedli ještě těsně před koncem čtvrté části, ale právě devětadvacetiletý borec zařídil necelé čtyři vteřiny před koncem vítězství Raptors.

Drama to ale nebylo jen v Torontu. Dallas doma prohrával s Denverem ještě necelé dvě minuty před koncem o devět bodů. Pak se ale zpoza trojkové hranice postupně prosadili Williams a Matthews a Felton pak posunul zápas do prodloužení, v němž už Mavericks na palubovce vládli.

Také v utkání Indiany proti Charlotte hrály zásadní roli poslední sekundy. Vítězství o jediný bod zařídil hostujícím Hornets dvě vteřiny před koncem Walker.

Indiana Pacers - Charlotte Hornets - 95:96 (George 32 - M. Williams 26)

Philadelphia 76ers - Washington Wizards - 94:103 (Okafor 21 - Wall 23)

New York Knicks - Orlando Magic - 108:95 (Anthony 19 - Vucevic 18)

Toronto Raptors - Cleveland Cavaliers - 99:97 (Lowry 43 - James 25)

Atlanta Hawks - Chicago Bulls - 103:88 (Teague 19 - McDermott 20)

Dallas Mavericks - Denver Nuggets - 122:116 po prodloužení (Parsons 27 - Barton 22)

Sacramento Kings - Los Angeles Clippers - 107:117 (Cousins 26 - Paul 40)

Los Angeles Lakers - Memphis Grizzlies - 95:112 (Russell 22 - Hairston 21)