Publikováno 29. 6. 2018
Tenis Wimbledon 2018

Los Wimbledonu: Kvitovou v 1. kole čeká Běloruska Sasnovičová!

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia
Petra Kvitová

V pondělí začíná 132. ročník Wimbledonu. Nejslavnější tenisový turnaj, který budete moci sledovat na stanicích Nova Sport, už zná rozlosování. Petru Kvitovou čeká v prvním kole Běloruska Aljaksandra Sasnovičová. Světová jednička Roger Federer pak poměří síly se Srbem Dušanem Lajovičem.

Úřadující šampion Roger Federer bude hrát v prvním kole s Dušanem Lajovičem. Novaka Djokoviče pak čeká Tennys Sandgren, Stana Wawrinku Grigor Dimitrov. Jediný český zástupce v mužské kategorii Jiří Veselý bude na úvod hrát s Němcem Florianem Mayerem.

 

 

Jedna z největších českých nadějí, Petra Kvitová, se v prvním kole utká s Běloruskou Aljaksandrou Sasnovičovou. Babora Strýcová začne na Wimbledonu s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou. Karolína Plíšková se v prvním kole utká s Britkou Harriet Dartovou.

 

 

Na ženskou jedničku Simonu Halepovou bude v prvním kole čekat soupeřka z Japonska Kurumi Narová. Serena Williamsová je po mateřské také připravena na nejslavnější grandslam. V prvním kole bude hvězdná Američanka bojovat s Arantxou Rusovou z Nizozemska.

 

 

Dvojnásobný vítěz turnaje Brit Andy Murray, který se teprve minulý týden vrátil po zranění na kurty, bude hrát s Francouzem Benoitem Pairem.

lju, ČTK TN.cz