smolný zápas

Loris Karius promluvil o internetové šikaně: Dva dny jsem nespal!

Loris Karius
Zdroj: Profimedia
Loris Karius
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 15. 4. 2020
Téma:

Loris Karius měl dobře rozjetou kariéru, po několika startech v německých mládežnických reprezentacích se dostal až na post jedničky v Liverpoolu. Jenže pak přišlo osudové finále Ligy mistrů, v něm dvě obrovské chyby a brankářova kariéra zažila strmý pád, který doprovázelo mnoho posměšků a urážek. O těch nyní Karius promluvil.

Loris Karius je ve svých 26 letech stále ještě mladým brankářem s potenciálem, zda ale nabere druhý dech a bude jeho kariéra opět stoupat není vůbec jisté, po tom, co si prožil.


Karius v Kloppově Liverpoolu nahradil Simona Mignoleta v roli brankářské jedničky, a i díky jeho výkonům se Reds v sezoně 2017/18 dostali do finále Ligy mistrů. Jenže tam německý gólman provedl dvě obrovské chyby, kvůli kterým Liverpool nakonec prohrál 1:3 s Realem Madrid. Fanoušci Liverpoolu mu nadávali, zbytek světa se mu smál, proto přišla očekávatelná změna a Karius zamířil na hostování do Turecka.


"Zpětně jsem si uvědomil, že o tom musím mluvit veřejně a otevřeně. Některé urážky byly podpásové a nebylo to opravdu nic příjemného," vypověděl podle agentury DPA Karius.


Po onom osudovém finále se ale také hovořilo o tom, že na hloupé chyby mohla mít vliv rána do hlavy, kterou Karius inkasoval od Sergia Ramose. Ten svým zákrokem vyřadil za hry i Mohameda Salaha, který tou dobou zažíval životní formu.
 

Situace, kdy Karius dostal loktem do hlavy od Ramose:
"Nikdy jsem nechtěl moji diagnózu použít jako omluvu, ale nechápal jsem, jak si lidé mohou dělat srandu, když máte zranění hlavy. Na internetu se mnozí lidé díky anonymitě dopouští věcí, které tam nepatří. Každý dělá chyby, ale urážet a vyhrožovat je opravdu otřesné. Já jsem dva dny nespal, když jsem četl některé příspěvky," prozradil Karius.Dvouleté hostování v Besiktasi Kariusovi skončí v létě a nevypadá to, že by turecký klub hodlal uplatnit opci na přestup. V Liverpoolu si za Alissonem a Adriánem těžko zachytá, takže těžko soudit, kam povedou jeho další kroky.

Pokud však u fotbalu zůstane, má před sebou ještě dlouhou kariéru, během které se může stát cokoliv.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   19:00 20:15
   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

   22:05

   World Darts Championship 2018

   00:00

   Sportovní originály - 180 s Johnem Hendersonem

Celý program