rallye dakar

Loprais pořád nahání stupně vítězů, Kubiena dojel těsně pod bednou!

Richard Wagner
11.1. 2021 18:09

Na jezdce čekala 8. etapa dakarské rallye. Z Čechů se v ní nejvíc dařilo Tomáši Kubienovi, který dojel na čtyřkolkách těsně pod stupni vítězů. Aleš Loprais mezi kamiony dojel šestý a celkově si drží čtvrtou příčku.

Kubiena překvapil a ve druhé polovině 700kilometrového maratonu si připsal nejlepší dílčí výsledek z českých jezdců. V celkovém pořadí mu patří šesté místo.

Pozice v průběžném pořadí si vylepšili motorkář Martin Michek, který dojel 17. a poskočil na 15. místo i Martin Prokop, který se svým automobilem finišoval na devátém místě a celkově poskočil na osmé místo.

Nejlepší desítku osmé etapy v prototypech uzavírá Josef Macháček, který si udržel patnácté místo, Tomáš Enge si stále drží pozici na hraně čtyřicítky.

V kamionech dojel na šesté příčce Aleš Loprais, který v celkovém pořadí stále ztrácí čtyři minuty na třetího Rusa Mardějeva.

Do desítky byli i další dva Češi Macík se Šoltysem. První jmenovaný je v celkovém pořadí 22 minut za Lopraisem.