Aktualizováno 17.3. 2018 14:06
novasport evropský galavečer

Londýnem otřesou těžké váhy! Drago a Werdum slibují zápas snů

Fabricio Werdum
Zdroj: Profimedia
Fabricio Werdum

Jednou za rok je pro evropské fanoušky připraven UFC galavečer v Londýně. Kromě skvělého vysílacího času to znamená i startovku plnou evropských hvězd a talentů, kteří na svůj velký moment stále čekají. Letos je navíc hlavním tahákem duel mezi Fabricio Werdumem a Alexanderem Volkovem v těžké váze!

Dlouho to vypadalo, že londýnské UFC bude dějištěm posledního zápasu bývalého šampiona a ikony britského MMA, Micheala Bispinga. Doktoři mu ovšem do zápasu nedovolili nastoupit a tak bylo UFC donuceno vybrat někoho jiného, kdo dokáže přilákat tisíce diváků a tím je bývalý šampion těžké váhy, Fabricio Werdum.


Werdum měl nakročeno stát se nejlepším zápasníkem v těžké váze, kdy dokázal porazit jak Fedora Emelianenka, tak i Caina Velasqueze. Poté přišel ale Stipe Miocic a této myšlence byl konec, stejně jako jeho kralování těžké divizi. Od prohry v roce 2015 se snaží dostat zpět na vrchol a i přesto, že jednou zaškobrtl v těsné prohře s Alistairem Overeemem, tak ostatní zápasy vyhrál dominantně a výhra nad v UFC neporaženým Volkovem ho může dostat tento rok k titulovému zápasu.


Pro Volkova je Werdum největším soupeřem za jeho dosavadní kariéru. Rus s přezdívkou „Drago“, podle známé filmové postavy, patří mezi nejvyšší bojovníky v UFC, díky čemuž se mu velmi daří v postoji. Rozdíl v rozpětí rukou často zapříčiní, že má více z boxerských výměn a 18 knokautů je toho důkazem. V UFC je ovšem kvalita soupeřů značně vyšší a tak dominantní výkony v oktagonu nepředvedl. Poslední zápas se Stefanem Struvem ukázal, že se každým vystoupením zlepšuje a je čas na pořádnou zkoušku, kterou Werdum bez pochyb představuje.


Stylisticky má Volkov určitě navrch v postoji, což je obecně známý fakt, což si uvědomuje zajisté i Werdum a jeho tým. Proto nebude překvapením, že se Brazilec pokusí přenést boj na zemi, kde naopak patří mezi nejlepší zápasníky na světě. Zásadním faktorem tak bude, zda dokáže Werdum doručit poraz, ovšem za postoj se stydět nemusí a dost možná bude chtít v Londýně dokázat, jak moc se na nohách zlepšuje.
Pro milovníky bojů v postoji jsou připravené i další zápasy.


Odveta mezi Jimim Manuwou a Janem Blachowiczem se na zem jen tak nedostane. První duel ovládl Manuwa v Polsku, Blachowicz tak dostává šanci oplatit prohru stejným způsobem. Rozdíl bude i v rozpoložení zápasníků, jelikož Manuwa se vrací po tvrdém knokautu, zatímco Blachowicz vyhrál své poslední dva zápasy.


Na obrazovkách uvidíte i talent z Francie, Toma Duquesnoya. Po prohraném zápase vypadá velmi motivovaně, a jelikož většinu zápasu měl právě v Anglii, tak ho diváci poženou dopředu. Otevírací duel bude mít na svědomí veterán Peter Sobotta a Brit Leon Edwards, který se chce konečně dostat do světové TOP 15.


Galavečer UFC z Londýna začne ve skvělý čas, konkrétně první duel začne v 22:00 na stanici NOVA Sport2 a portálu VOYO.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   03:45

   Element (385)

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

 • Nova Sport 2

  • 23:45 01:30

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

   01:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   02:05

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   09:00

   Fotbal: Hamburger SV - RB Lipsko

   10:40

   Natural Track Luge - World Championship

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

Celý Program