nova sport premier league darts

Londýn se klaněl Van Gerwenovi. Mighty Mike je šipkařským králem!

Michael van Gerwen
Zdroj: Profimedia
Téma:

Famózně ukončil své tažení dalším ročníkem Premier League Michael van Gerwen. Finálový večer v londýnské O2 Aréně ovládl neuvěřitelným způsobem. Nejprve v semifinále vyřídil Adriana Lewise, pak nedal šanci ani Philu Taylorovi.

Patnáct večerů se ti nejlepší šipkaři scházeli v nabitých stáncích, aby vše podřídili jedinému cíli – zahrát si 19. května v londýnské O2 Aréně o titul v novém ročníku Premier League. A byl to šipkařský svátek se vším všudy. Fanoušci vytvořili v Londýně strhující atmosféru, za níž se čtveřice nejlepších borců odměnila neméně strhujícími představeními.

 

Pro mnohé největší favorit Michael van Gerwen se hned v úvodu čtvrtečního programu postavil Adrianu Lewisovi, jenž si postup mezi elitní kvarteto definitivně zajistil před týdnem v Rotterdamu. A v úvodu dokázal s favorizovaným Nizozemcem držet krok. Van Gerwen mu sice hned ve druhém legu vzal podání, nicméně Lewis dokázal vzápětí zareagovat stejně. To bylo ovšem na dlouhou dobu to poslední, co se Lewisovi povedlo. Přetahovanou o čtvrtý bod totiž vyhrál „Mighty Mike“, který pro sebe získal i následující tři kola. Před přestávkou ale polevil v koncentraci, nechal se dokonce brejknout a Lewis snížil na rozdíl pouhých dvou bodů.

Po pauze ale Van Gerwenovi stačilo jen jedenáct šipek na zisk sedmého bodu a vzápětí získal bod při soupeřově podání. Závěr už byl plně v režii sedmadvacetiletého šipkaře, který tak poměrně suverénním způsobem postoupil do finále.

Druhé semifinále bylo vyrovnané o poznání déle. Phil Taylor měl sice pokaždé navrch, Gary Anderson dokázal ale vždy srovnat, v úvodu dokonce dvoubodovou ztrátu. Důležitý moment přišel těsně před pauzou, kdy Taylor opanoval desátý leg a opět utekl na rozdíl dvou bodů, jenž po přestávce brzy zdvojnásobil.

 

Anderson to ale v žádném případě nehodlal zabalit. Když ve čtrnáctém legu využil Taylorovo zaváhání při zavírání na šestnáct, bylo to už jen 8:6 a vzápětí se Anderson dotáhl dokonce na rozdíl jediného bodíku. V koncovce to ovšem opět vyšlo Philovi. Ten vyhrál oba následující legy a postoupil do finále.

 

A v tom měl nejdříve navrch Taylor. Van Gerwen musel dvakrát dohánět ztrátu. Pokaždé se mu to podařilo a pak přišly jeho chvíle. Získal čtyři body v řadě a odskočil Taylorovi na propastných 6:2. Pak sice Taylor snížil, ale odpočinout si oba borci šli opět za čtyřbodového rozdílu.

Hned po pauze se mohl Taylor přiblížit, minul ale bull a vzápětí to bylo už 8:3. V dalších dvou lezích měli oba šipkaři starosti se zavíráním, pevnější nervy měl ale pokaždé van Gerwen. Zápas pak ukončil ve čtrnáctém kole a to ve velkém stylu.

 

Potřeboval naházet 68 a tak také udělal. Triple dvacítky a double čtyřky mu zajistily nejen trofej pro vítěze Premier League Darts 2016, ale i prémii ve výši 200 tisíc liber.

Výsledky:

1. semifinále: Michael van Gerwen - Adrian Lewis - 10:4

2. semifinále: Phil Taylor - Gary Anderson - 10:7

Finále: Michael van Gerwen - Phil Taylor - 11:3

msl TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: ERA Nymburk - Teksut Bandirma

   15:20 16:45
   16:45

   Fotbal: Atlanta United FC - Colorado Rapids

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2015/2016

   20:15

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   20:45

   Nova Cup – Cyklovýzva

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: EA Guingamp - ES Troyes

   14:45 16:30
   16:30

   Sportovní originály - 180 se Stephenem Buntingem

   17:00

   UFC Reloaded (30)

   17:40

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   18:05

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

   18:25

   NBA - Nejlepší bloky 2015 - 2020

Celý program