mxgp mistrovství světa

Loket zažil další Herlingsův triumf! Nejlepším Čechem byl Michek

Jeffrey Herlings

Velkou cenu České republiky v motokrosu v Lokti vyhráli Nizozemec Jeffrey Herlings, který si upevnil vedení v mistrovství světa kategorie MXGP, a Španěl Jorge Prado. Ten překazil obhajobu prvenství Lotyši Paulsu Jonassovi a vystřídal ho v čele seriálu MX2.

V této třídě bodoval jediný z pěti českých účastníků závodů v Lokti Martin Krč, který obsadil 21. místo.

Vicemistr světa Herlings potvrdil svou letošní nadvládu. Na západě Čech ovládl obě finálové jízdy, což se mu povedlo už na deváté Grand Prix v této sezoně. V Lokti odsunul pokaždé na druhé místo obhájce titulu Antonia Cairoliho, který v Lokti vyhrál před rokem. O nejlepší český výsledek se postaral 22. místem v první jízdě Martin Michek.

První finále třídy MX2 zvládl nejlépe Nizozemec Calvin Vlaanderen, který si připsal druhé dílčí vítězství v sezoně. Třetí dojel se ztrátou tří sekund Prado, který vyhrál druhou jízdu a ovládl sedmou Grand Prix v sezoně. Díky tomu vystřídal v čele seriálu po 14 z 20 závodů Jonasse, který skončil v Lokti celkově čtvrtý. Krč si vyjel tři body.