galavečer bude!

Lokace UFC 249 prozrazena! White obešel zákon a komise nic nezmůže

Prezident UFC Dana White
Zdroj: Profimedia
Prezident UFC Dana White
David Chmátal
David Chmátal
8.4. 2020 10:43
Téma:
UFC

Tajemství je venku! UFC 249 má novou lokaci. Ačkoli se galavečer má uskutečnit ve státu Kalifornie, prezident organizace Dana White našel vynalézavý způsob, jak obejít zákon a doručit slíbenou podívanou.

UFC 249 se mělo 18. dubna původně konat v New Yorku. Kvůli současné situaci z plánu sešlo a následovaly týdny nejistoty. Prezident organizace několikrát prohlásil, že již má novou lokaci, avšak odmítá ji sdělit z bezpečnostních důvodů. Americké noviny The New York Times však nově odkryly, kde se má galavečer roku uskutečnit.
 

Nové místo má být resort kasina The Tachi Palace v Kalifornii, které již dříve hostilo mnoho MMA eventů. Tím šéf UFC Dana White obešel omezení Kalifornské státní atletické komise, která prodloužila zákaz akcí s velkým počtem účastníků až do konce května.

Lokace totiž leží na území indiánského kmene Tachi-Yokut. Na základě americké legislativy se domoviny původních obyvatel těší mnoha výjimkám a vyhlášky Kalifornské atletické komise tam neplatí. 

„Komise se nebude 18. dubna účastnit galavečeru UFC, z důvodu umístění akce,“ vydal státní orgán své prohlášení v NY Times. Dana White tak zase ukázal světu svou vychytralost a nezastavitelnost rozjetého vlaku UFC. Novou lokaci má rezervovanou na dva měsíce a hodlá tam pořádat turnaje za zavřenými dveřmi každý týden. Pro neamerické zápasníky má v záloze soukromý ostrov.

Zpráva zatím není oficiálně potvrzená od UFC, ale vypadá to, že organizace překonala další překážku. Už 18. dubna by se měli do klece postavit Tony Ferguson (25-3) a Justin Gaethje (21-2) o prozatímní titul lehké váhy (do 70 kg). Původně měl být zlatý hřeb večera duel s neporaženým šampionem Chabibem Nurmagomedovem (28-0), avšak ten kvůli preventivním omezením zůstal uvězněn v Rusku.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   21:30 21:55
   21:55

   Parkurová Global Champions - Stockholm

   22:50

   NHL: TOP akce základní části

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

 • Nova Sport 2

  • Házená: GWD Minden - Eulen Ludwigshafen

   20:40 22:05
   22:05

   NBA: Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks

   00:05

   Element (442)

   00:20

   Rychlá kola (6)

   00:50

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   02:35

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program