špatná série

Liverpool znovu prohrál! V FA Cupu vypadl s londýnskou Chelsea

Naštvaný Virgil van Dijk
Publikováno 3. 3. 2020

Zdánlivě neporazitelný Liverpool se dočkal krize. Po prohře v úvodním osmifinále Ligy mistrů a první ligové porážce v této sezoně s Watfordem, si připsal prohru a zároveň vypadnutí z FA Cupu.

Jízda Liverpoolu anglickou ligou byla neskutečná, mnozí odborníci předvídali, že by se Reds mohlo podařit vyhrát ligu bez prohry, jenže v posledním ligovém zápase prohrál Liverpool 0:3 s Watfordem. Náskok v lize má ale luxusní 22 bodový, takže jedna prohra ho mrzet nemusí.

Liverpool ale také obhajuje vítězství v Lize mistrů, jenže ani tam se mu posledně nezadařilo. Dvojzápas s Atléticem Madrid začal prohrou ve Španělsku 0:1, při které Kloppovi svěřenci ani jednou nevystřelili na bránu.

Nyní se v osmifinále FA Cupu Liverpool utkal s Chelsea a znovu prohrál. Nutno podotknout, že Reds do zápasu nešli v plné síle, když pouze na lavičce byli Firmino a Salah, a brankář Alisson nebyl ani na té lavičce.

Šanci tak dostali třeba devatenáctiletý Jones či osmnáctiletý Williams. V bráně dostal šanci Adrián, jenže ten už ve 13. minutě daroval Willianovi gól, když jeho střelu nešikovně srazil pouze do vlastní brány.

Liverpool byl více u míče, ale nedostával se do vyložených brankových příležitostí. To na druhé straně Mount v 62. minutě trefil z přímého kopu břevno a o dvě minuty později se radovala Chelsea z gólu podruhé. Ross Barkley zakončil protiútok střelou k levé tyči, kam Adrián nedosáhl.

Hvězdy Salah a Firmino přišly na poslední minuty do hry, ale s výsledkem už nic nezmohly, a Liverpool se tak musí smířit s další prohrou a vypadnutím z FA Cupu. Kdo se naopak dozajista raduje je malý chlapec Daragh, který před časem napsal Jürgenu Kloppovi, aby Liverpool začal prohrávat, což se nyní děje, Reds prohráli tři z posledních čtyř zápasů.