Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 23:12
19.12. 2020 20:44

Fotbalisté úřadujícího mistra Liverpoolu totálně deklasovali Crystal Palace. Na jeho hřišti zvítězili 7:0! Manchester City se hodně trápil na hřišti Southamptonu a Arsenal prohrál v Evertonu.

Skóre se otevřelo už ve třetí minutě! Mané našel Takumi Minaminu, který přízemní střelou prostřelil Guaitu. Poté se hra vyrovnala, ale domácí selhali v koncovce.

Do přestávky tak hosté přidali další dvě branky. Nejprve Sadio Mané a po něm minutu před koncem poločasu Roberto Firmino. Druhou půli odstartovala poměrně rychlá branka Jordana Hendersona zpoza šestnáctky a bylo to 4:0.

Pátou branku a svou druhou následně přidal Roberto Firmino, který se prosadil povedeným lobem. V poslední desetiminutovce se dvakrát trefil Mohamed Salah a Liverpool si tak upevnil první místo v tabulce Premier League.

Manchester City se natrápil proti Southamptonu, kde zvítězil nejtěsnějším možný rozdílem 1:0. Už v 16. minutě rozhodl Sterling.

Arsenal se i nadále topí ve velké krizi. Od 22. minuty prohrával s Evertonem po vlastním gólu kapitána Roba Holdinga. S penalty sice dokázal po půl hodině hry Nicolas Pépé, ale konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě prvního poločasu hlavou Yerry Mina. Londýnský klub je tak momentálně až na patnáctém místě.

Sobotní výsledky Premier League:

Crystal Palace FC - Liverpool FC 0:7 (0:3)
Branky: 3. Minamino, 35. Mané, 44. Firmino, 52. J. Henderson, 68. Firmino, 81. M. Salah, 84. M. Salah.

Southampton FC - Manchester City 0:1 (0:1)
Branky: 16. Sterling.

Everton FC - Arsenal FC 2:1 (2:1)
Branky: 22. Holding (vla.), 45. Y. Mina - 35. Pépé (pen.).

Newcastle United - Fulham FC 1:1 (0:1)
Branky: 64. C. Wilson (pen.) - 42. Ritchie (vla.).