Kolize termínů

Kouč Liverpoolu zuří! Máme problém, který nikdo nechce řešit

Kouč Liverpoolu Jürgen Klopp
Zdroj: profimedia.cz
Kouč Liverpoolu Jürgen Klopp
Téma:

Hodně zapeklitý problém řeší fotbalisté anglického Liverpoolu. Ti sice dokázali v parádním zápase v Carabao Cupu porazit po divokém výsledku 6:5 po penaltách Arsenal, nyní však řeší, jak odehrát další kolo. Pořadatelé totiž termín čtvrtfinále určili na dobu, kdy má hrát Liverpool Mistrovství světa klubů.

Šampionát pořádaný pod záštitou FIFA se koná v Kataru mezi 11. a 22. prosincem. Liverpool by měl odehrát své zápasy 18. prosince a 21. prosince.

Čtvrtfinálový duel Carabao Cupu, ve kterém se Liverpool utká s Aston Villou, se bude hrát 17. prosince. Tedy v době, kdy bude anglický tým stovky kilometrů daleko. Všechny zápasy tak nemá šanci Liverpool stihnout.
 

„Ukazuje to problém, se kterým se již delší dobu potýkáme a který nikdo nechce řešit. FIFA nám nařizuje, že musíme na MS klubů, Premier League nám nařizuje, kdy máme odehrát pohárová utkání,“ rozčiloval se nad termínovou kolizí trenér Liverpoolu Jűrgen Klopp.


Anglický celek to má letos opravdu nabité. Kromě ligových utkání úřaduje také v anglických a evropských pohárech. Prosincovou účast na Mistrovství světa klubů si pak Kloppův tým vybojoval vítězstvím v Lize mistrů. Najít tak vhodný den, kdy může Liverpool zápas odehrát, je velice složité.


Podle deníku The Telegraph tak existuje i varianta, že by plánované čtvrtfinále Carabao Cupu odehrála juniorka, zatímco hlavní tým by se připravoval na zápas v Kataru.“Nechceme být a nebudeme obětí tohoto problému. Zápas proti Arsenalu jsme odehráli, chtěli jsme postoupit, ale jak říkám, pokud nedostaneme alternativní termín, buď postoupí Aston Villa bez boje, anebo ať proti ní klidně nastoupí právě Arsenal,” nebral si servítky německý kouč, který by byl ochoten i případnou účast v další fázi anglického poháru oželet, jen aby ulevil už tak nabitému programu svého týmu.
 

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

   18:25 20:30
   20:30

   Major League Soccer Highlights (7)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program