supertalent

Peníze hlídají rodiče, přiznal Gawlas. Titul mistra světa přeje Wrightovi

Téma:

Poprvé vzal do ruky šipky loni na Vánoce. Letos už stihl hrát dvě finále mistrovství světa mladých hráčů. Supertalent Adam Gawlas si vyzkoušel i pódium ve slavné Ally Pally a v pondělí 30. prosince je hostem live rozhovoru na Nova Sport.tv a facebooku NOVA Sport.

Ač ani jeden z titulových zápasů sedmnáctiletému Adamovi Gawalsovi nevyšel, jeho příběh je obdivuhodný. Během jediného roku si získal respekt světové šipkařské elity a zapsal i několik skalpů hráčů, kteří letos hráli světový šampionát.„Peníze chodí na účet rodičům, kteří mě podporují. Naštěstí i první startovné se vrátilo a pokaždé jsem byl minimálně na nule. Dnes už jsem ale docela v plusu,“ vypráví sedmnáctiletý kluk z Návsí u Jablunkova. „Za dva měsíce mi ale bude 18 let, tak si účet založím svůj. Ale ne, myslím že je dobře, že mi peníze hlídá mamka,“ dodává.


Adam Gawlas vyprávěl i o Fallon Sherrockové, která na letošním MS dokázala vyřadit i dva mužské rivaly. „Já vím, že bych to neustál taky. To, jak pískali na Suljoviče nebylo vůbec příjemné a vím, že pro mě by to bylo taky hodně obtížné,“ přiznal český šipkař.


Triumf na mistrovství světa Adam Gawlas přeje Peteru Wrightovi. "Letos má skvělou sezonu, hraje možná životní šipky. A proti Van Gerwenovi už stál. Myslím, že by si to zasloužil,“ říká český vicemistr světa v kategoriích do 18 a do 23 let, který povyprávěl svůj příběh v Live rozhovoru na NOVA Sport.tv.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program