Hokej Česká extraliga

Litvínov doma nestačil na Kladno a klesl na dno barážové tabulky!

Rytíři Kladno
Zdroj: ČTK

Po dnešku je odehrána přesně polovina letošní baráže o postup do extraligy, respektive o její záchranu. Trápící se Litvínov hostil bojovné Kladno. Rytíři dokázali na severu Čech urvat těsnou výhru 2:1 a poslali Chezu na dno minitabulky. Venku uspěly i Karlovy Vary, které vyhrály v Jihlavě 2:1.

Jágrův klub dostal do vedení David Tůma, který se šikovně prosmýkl přes obránce a zakončil do horního růžku brány Michaela Petráska. Rytíři se tak radovali nejen z úvodní branky, ale i z využité přesilovky. Smích na tváří svěřenců Miloslava Hořavy však netrval dlouho. O necelou půlminutu později totiž vyrovnal František Lukeš.

Ve druhé části branky nepadly, a když to ve třetí třetině už pomalu vypadalo na prodloužení, došlo k situaci, která rozhodla zápas. Šikovný mladík Adam Kubík se ladně dostal za litvínovské obránce a kličkou ala Forsberg překonal Petráska a Kladno tak vedlo 2:1. Hubený náskok Rytíři dotáhli do vítězného konce.

Prvoligové Karlovy Vary také uspěly na půdě extraligového celku. Energie hrála v Jihlavě a tady se všechno důležité stalo už během prvních dvaceti minut. Hosté po gólech Jakuba Fleka a Michala Plutnara vedli 2:0. Dvě minuty před první přestávkou však snížil v přesilové hře Richard Diviš. Hokejisté z lázeňského města tak vyhráli také 2:1.