Lipsko si i bez Schicka udělalo střelnici v Mohuči, zvítězil i Augsburg

Otava redakční fotka
Marek Otava
24.5. 2020 17:50

Fotbalisté Lipska si ve druhém kole po koronavirové pauze pořádně zastříleli. Domácí Mohuč porazili 5:0 a dostali se na třetí místo v německé Bundeslize. Patrik Schick tentokrát zůstal pouze na lavičce, stejně tak duo z Augsburgu Koubek a Suchý, které přihlíželo výhře jejich týmu nad Schalke v poměru 3:0.

RB Lipsko se se svým soupeřem od úvodu vůbec nepáralo a už v 11. minutě vedlo 1:0 zásluhou útočníka Timo Wernera, německý snajpr pak přidal ještě další dvě trefy a připsal si hattrick. Trefil se také další útočný konkurent Patrika Schicka Dán Yussuf Poulsen.

Mladý český útočník tak do hry vůbec nezasáhnul, a nakonec pouze z lavičky přihlížel, jak si jeho tým odváží výhru 5:0 a tři body do tabulky Bundesligy, díky kterým se posune na třetí místo.

Na lavičce náhradníků zůstali i čeští fotbalisté v dresu Augsburgu Tomáš Koubek a Marek Suchý, naopak český záložník Jan Morávek si zahrál alespoň posledních dvacet minut. Hostující tým v tu dobu vedl nad Schalke 1:0 a v závěru pak přidal další dva góly, díky kterým nakonec slaví vítězství 3:0.

Naopak Schalke se musí po další porážce dost drbat na hlavě. Po koronavirové pauze dvakrát prohrálo a má hrozivé skóre 0:7.