světlá budoucnost

Lindblom překonal rakovinu, nyní mu Flyers dali smlouvu na tři roky!

Oskar Lindblom
Zdroj: Profimedia
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 22. 7. 2020
Téma:

Oskar Lindblom je stále mladý a nadějný hokejista NHL, letošní sezonu mu ale přerušilo šokující zjištění. Lékaři mu našli vzácný typ rakoviny. Lindblom bojoval, rakovinu překonal, a nyní s Philadelphií podepsal novou smlouvu na další tři roky. Vyloučený ještě není ani jeho případný návrat v letošním play-off.

V prosinci se Oskar Lindblom dozvěděl děsivou zprávu. Byl mu diagnostikován vzácný typ rakoviny - Ewingův sarkom. Pro 23letého hokejistu to znamenalo okamžité přerušení kariéry a nastoupení k léčbě.


Uplynulo něco málo přes půl roku a švédský křídelník má za sebou dva parádní okamžiky. Na začátku července podstoupil poslední část léčby a rakovinu definitivně překonal. A nyní navíc podepsal nový tříletý kontrakt, díky kterému si finančně trojnásobně polepšil.


Dosud hrál Lindblom pod nováčkovskou smlouvou, zaručující mu přibližně milion dolarů ročně. Při přeřazení do farmářského týmu byl navíc plat pouze desetinový. Jeho nová smlouva mu vynese každý rok tři miliony dolarů nehledě na to, zda hraje v NHL nebo AHL.

 

Video z Lindblomova prvního tréninku po půlročním boji s rakovinou:

Další dobrou zprávu přidal generální manažer Flyers Chuck Fletcher. Ten po podpisu smlouvy nevyloučil ani případné zapojení Lindbloma do letošního play-off."Já bych Oskarovi rozhodně žádné limity nedával. Samozřejmě uděláme všechno pro to, abychom ho ochránili, ale on už vyhlíží restart svého života i své kariéry,"
uvedl Flechter neurčitě.Ostré vyřazovací zápasy začínají již 1. srpna, ale Philadelphia začne až později. Ta kvalifikační kolo hrát nemusí, neboť se umístila čtvrtá ve Východní konferenci. Samotné play-off začíná až 11. srpna a uvidíme, zda do nich naskočí i uzdravený hrdina.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (závod MotoGP)

   14:45 16:00
   16:00

   Florbal: SPV - TPS

   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program