Konec kariéry?

Limberského potopila komise rozhodčích, vyjádřil se ke svému konci

David Limberský
Zdroj: Profimedia, instagram, David Limberský

Rozuzlení nedělní kontroverzní situace přinesla schůze komise rozhodčích, která rozhodla, že odpískáný pokutový kop proti Plzni byl nařízen po právu. Ukončí Limberský kariéru?

Nervózní závěr utkání 12. kola Fortuna ligy mezi Mladou Boleslaví a plzeňskou Viktorkou a na první pohled sporná penalta v závěru, která přinesla Středočechům výhru 2:1. To bylo dost i na šestatřicetiletého veterána Davida Limberského, který do zápasu kvůli zranění nezasáhl.


Ten po utkání neudržel nervy a na svůj instagramový profil poslal vzkaz, kde vyhrožuje ukončením své kariéry za údajně nesmyslný pokutový kop, který navíc posvětila i video technologie.


„VAR, jestli tohle je penalta, končím s fotbalem, klauni,“ napsal rozzlobený plzeňský bek na svůj Instagram jen pár vteřin po skončeném utkání.


Nyní je však zkušený obránce spíše pro smích. Zejména kvůli tomu, že sám Limberský nemá problém upadnout bez cizího přičinění ve vápně a před veřejností pak tvrdit, že kontakt tam přece byl.


Důkazem budiž sedm let stará vzpomínka, kde plzeňský hrač ochotně padá v duelu se Spartou.

Jeho pochybnosti o nedělní penaltě navíc dostávají další trhlinu. Pondělní schůze komise rozhodčích totiž dala za pravdu sudímu Ondřeji Lerchovi, který utkání Boleslavi s Plzní pískal, že nařízená desítka byla podle pravidel. „Když jsem to pak viděl na videu, tak si nedovedu představit, že bych to nepískl. Ale přiznávám, že to pro mě byla nepříjemná situace. Pokutový kop v závěru takového utkání…,“ tvrdí sám ligový rozhodčí, který je rád, že komise rozhodla v jeho prospěch.

Otázkou je, jak na to zareaguje matador Limberský, zdali se natrvalo rozloučí s ligovými trávníky nebo vezme svoje slova zpět.


"Nebude to tak velké,"
vyjádřil se telefonicky pro Nova Sport sám kontroverzní fotbalista.
 

mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   12:50

   Element (405)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

   12:00

   Element (405)

   12:15

   UFC Reloaded (10)

   13:00

   Fotbal: Le Havre AC - ES Troyes

Celý Program