Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.10. 2015 21:45
Proč to tak trvá?

Limberský v nejistotě: Policie stále nemá rozbor krve

Zdroj: TV Nova

I přesto, že od nehody fotbalisty Davida Limberského uplynuly už tři týdny, vyšetřovatelé stále nemají výsledky rozboru jeho krve. Limberský naboural svým luxusním vozem opilý. Pak se dal údajně před policií na útěk a dokonce měl i vyhrožovat. Na výsledcích rozborů přitom bude záležet, jak budou policisté jeho jednání klasifikovat.

Limberský zdemoloval své luxusní bentley na pražském Smíchově na začátku září. Člen národního týmu a dnes už bývalý kapitán Plzně na místě nadýchal 1,5 promile a tak ho policisté odvezli na odběr krve.

 

Jenže výsledky rozboru krve fotbalisty Limberského stále nejsou známé. Přitom od nehody uplynuly už tři týdny.

 

"Nejsou, ještě nejsou. Já si myslím, že by to mělo být během příštího týdne. Že tam bylo znalcem řečeno tak tři týdny a už je to 14 dní, tak snad příští týden," řekl TV Nova Limberského advokát Bronislav Šerák.

 

 

Přitom na rozboru záleží. Právě ten nakonec ukáže, zda jde jen o přestupek nebo, jestli český reprezentant spáchal trestný čin.

 

"Policisté se tímto případem nadále zabývají, nicméně vzhledem k probíhajícímu prošetřování se k němu více nemůžeme vyjádřit," řekla TV Nova policejní mluvčí Iveta Martinková.

 

 

Nehoda nenadělala Limberskému trable pouze s policií, ale také ve fotbalovém týmu. A to jak v plzeňském, tak v národním. Po zbavení kapitánské pásky v Plzni je Limberský odstavený i z reprezentačních zápasů. Otázka ale je, na jak dlouho. Trenér národního týmu Vrba ho stáhl zatím ze dvou nejbližších zápasů.

 

Limberský není jediným fotbalistů, který v opilosti způsobil nehodu. Hráč Juventusu Turín Martyn Keséres vrazil pod vlivem alkoholu se svým ferrari do autobusové zastávky. Juventus ho okamžitě vyřadil z kádru.
 

vbo, Michal Čoudek TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 13:00

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   13:00

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   15:20

   Florbal: Storvreta IBK - IBK Dalen

   16:55

   Teleshop

   17:10

   Fotbal: FC Nantes - Paris Saint - Germain

   18:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 11:50 13:30

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   15:30

   Off-road Maraton (1)

   15:50

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   16:00

   UFC Unleashed (2)

   16:50

   Teleshop

Celý Program