Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Zpronevěra

Limberský s Daridou nejsou sami. Podvodníkovi naletěli další hráči Plzně

U Krajského soudu v Plzni pokračoval ve čtvrtek ráno proces s Čeňkem Pazderkou, který měl podle policie vylákat od českých fotbalových hvězd přes 10 milionů korun. Mezi poškozenými jsou reprezentanti David Limberský, nebo Vladimír Darida. Dnes se ukázalo, že podvedených může být mnohem víc.

Čtyřiatřicetiletý Čeněk Pazderka dokázal slavné fotbalisty přesvědčit, že vydělává miliony na obchodech s luxusními auty. Důvěřivě mu napůjčovali miliony, a když přestal peníze vracet, zjistili, že nejspíš narazili na podvodníka. Dnes přišel k soudu vypovídat otec fotbalového reprezentanta Vladimíra Daridy. Obžalovaný prodal jeho auto, ale peníze si nechal.

„Chodil luxusně oblékaný, měl drahé hodinky, vypadal, že je úspěšný, že mu jde podnikání dobře. Jeho nabídka mi přišla zajímavá, tak jsem do toho šel. Věřil jsem mu, bral jsem ho jako kamaráda,“ řekl policistům David Limberský.

Nejvíc peněz obžalovaný dokázal vylákat z fotbalisty plzeňské Viktorie Davida Limberského. Částka podle spisu přesahuje pět milionů korun. Obžalovaný údajně nevrátil statisíce z opravy luxusního vozu a miliony měl vylákat na různé podnikatelské aktivity. Fotbalista si z toho těžkou hlavu nedělá.

„Jsou horší věci, než přijít o pět milionů od podvodníka. Důležitější je přece zdraví,“ řekl Limberský ve videu na Instagramu.

Svědek, který dnes u soudu vypovídal, potvrdil, že obžalovaný mohl podvést i další bývalé fotbalisty Plzně. Například Martina Filla, nebo Milana Petrželu.
 

Josef Svoboda, vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   11:30

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Grand Slam of Darts 2019

   11:30

   adidas Rockstars

   12:00

   Element (400)

   12:15

   UFC Reloaded (1)

   13:10

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

   15:05

   Champion of Champions 2019

Celý Program