Zpronevěra

Limberský s Daridou nejsou sami. Podvodníkovi naletěli další hráči Plzně

Téma:

U Krajského soudu v Plzni pokračoval ve čtvrtek ráno proces s Čeňkem Pazderkou, který měl podle policie vylákat od českých fotbalových hvězd přes 10 milionů korun. Mezi poškozenými jsou reprezentanti David Limberský, nebo Vladimír Darida. Dnes se ukázalo, že podvedených může být mnohem víc.

Čtyřiatřicetiletý Čeněk Pazderka dokázal slavné fotbalisty přesvědčit, že vydělává miliony na obchodech s luxusními auty. Důvěřivě mu napůjčovali miliony, a když přestal peníze vracet, zjistili, že nejspíš narazili na podvodníka. Dnes přišel k soudu vypovídat otec fotbalového reprezentanta Vladimíra Daridy. Obžalovaný prodal jeho auto, ale peníze si nechal.

„Chodil luxusně oblékaný, měl drahé hodinky, vypadal, že je úspěšný, že mu jde podnikání dobře. Jeho nabídka mi přišla zajímavá, tak jsem do toho šel. Věřil jsem mu, bral jsem ho jako kamaráda,“ řekl policistům David Limberský.

Nejvíc peněz obžalovaný dokázal vylákat z fotbalisty plzeňské Viktorie Davida Limberského. Částka podle spisu přesahuje pět milionů korun. Obžalovaný údajně nevrátil statisíce z opravy luxusního vozu a miliony měl vylákat na různé podnikatelské aktivity. Fotbalista si z toho těžkou hlavu nedělá.

„Jsou horší věci, než přijít o pět milionů od podvodníka. Důležitější je přece zdraví,“ řekl Limberský ve videu na Instagramu.

Svědek, který dnes u soudu vypovídal, potvrdil, že obžalovaný mohl podvést i další bývalé fotbalisty Plzně. Například Martina Filla, nebo Milana Petrželu.
 

Josef Svoboda, vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Závod Zbraslav - Jíloviště

   11:40 11:55
   11:55

   Off-road Maraton (2)

   12:15

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

   12:25

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   12:35

   MotoGP - VC Katalánska (kvalifikace Moto3)

   13:30

   MotoGP - VC Katalánska (kvalifikace MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   11:35 12:00
   12:00

   UFC Reloaded (63)

   12:40

   Magazín NBA Action (32)

   13:05

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   15:05

   ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020

   16:10

   Nova Cup - Opava

Celý program