Kšefty s auty

Limberský přišel o miliony, v podnikání věřil falešnému kamarádovi

Fotbalista David Limberský řeší další pořádný malér. Tentokrát jde o údajný podvod a zpronevěru v řádech milionů korun. Obránce Plzně podle obžaloby půjčoval peníze svému kamarádovi na nákup luxusních vozů s vidinou snadného zisku. Obžalovaný muž, kterému hrozí až 10 let vězení, ale částky nevracel a měl podvést i reprezentanta Vladimíra Daridu.

Fotbalem si profesionální sportovec vydělá miliony. Davidu Limberskému to ale nestačilo a měl vidinu zbohatnutí v přeprodávání aut. Obžalovaný Čeněk P. si měl ze svého kamaráda Limberského v průběhu let dělat důvěřivou dojnou krávu a vylákat z něj podle obžaloby přes 5 milionů korun.


„Chodil luxusně oblékaný, měl drahé hodinky, vypadal, že je úspěšný, že mu jde podnikání dobře. Jeho nabídka mi přišla zajímavá, tak jsem do toho šel. Věřil jsem mu, bral jsem ho jako kamaráda,“ vypověděl na policii David Limberský.


Čeněk P. skutečně vše zařídil. Zisk ale fotbalistovi podle obžaloby nevyplácel a investovanou částku na nákup vozu už vůbec ne. Bývalý reprezentant mu přesto podle obžaloby posílal peníze opakovaně.


„Když se ozval, že potřebuje peníze na nějaké auto, tak jsem mu je prostě poslal. Víc jsem to neřešil. Byl jsem v tomhle prostě hloupý a naivní,“ přiznal pětatřicetiletý fotbalista.


Podle informací televize Nova měl Limberského s obžalovaným seznámit zesnulý fotbalista František Rajtoral. Podle našeho zdroje může být škoda ještě vyšší, mluví se dokonce o částce přesahující 11 milionů, což by odpovídalo asi ročnímu platu slavného fotbalisty.


V kauze dokonce figuruje i slavné Limberského Bentley, které neslavně skončilo v roce 2015 na pražském Smíchově. Obžalovaný Čeněk P. tehdy opět vycítil šanci - měl Limberskému slíbit, že zařídí výhodnou opravu černého žihadla. Opět jen kasíroval ale nic se nedělo.
 

Ukázalo se, že obžalovaný muž už je několikrát trestaný za podobné skutky a navíc mu naletěl i reprezentant Vladimír Darida, který přišel při prodeji svého luxusního BMW zhruba o 700 tisíc. Obžalovanému tak hrozí odnětí svobody až na 10 let.

Petr Suchoň, hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NBA – akce měsíce

   11:15

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Telekom Baskets Bonn

 • Nova Sport 2

  • 01:00 01:50

   Magazín Evropské ligy (6)

   01:50

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

   03:35

   NHL: Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers

   09:00

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

   10:45

   NBA – akce měsíce

   11:00

   Házená: HC Erlangen - SC DHfK Leipzig

Celý Program