Kšefty s auty

Limberský byl u soudu! Stal se obětí zpronevěry, přišel o pět milionů korun

David Limberský - ilustrační foto
Zdroj: profimedia.cz
David Limberský - ilustrační foto
Téma:

Fotbalista Viktorie Plzeň David Limberský strávil část středečního dne u Krajského soudu v Plzni. Tam vypovídal v případu Čeňka Pazderky, který čelí obžalobě ze zpronevěry a podvodu. Hrozí mu deset let odnětí svobody. Podle obžaloby způsobil Pazderka Limberskému škodu téměř 5,6 milionu korun. Podle žalobkyně je poškozený také reprezentační kapitán Vladimír Darida.

A o co v celé kauze jde? V letech 2014 až 2016 dostal Pazderka z Limberského přes pět milionů korun jako spoluúčast na obchodování s luxusními auty. Zadák Plzně se domníval, že jeho kamarád nákupem a následným výhodným prodejem auta zhodnotí a částečný podíl ze zisku dá Limberskému. Jenže Pazderka jen z fotbalisty vylákal peníze.


 

„Měl jsem nějaké peníze, chtěl jsem si přivydělat. Čenda vždycky určoval, kolik mu mám poslat. Já jsem se věnoval fotbalu. Bral jsem Čendu jako kamaráda a myslel jsem, že mu můžu věřit,“ řekl Limberský u soudu.

To ale nebylo vše. Limberský také věřil, že Pazderka dokáže zajistit opravu jeho Bentley, které v Praze v roce 2015 naboural. Nestalo se. Limberský tak přišel o další peníze a opravu chvostu jeho vozového parku si musel zařídit jinak.


 

Od Pazderky nakonec nějaké odstupné dostal. Šlo však „jen“ o 150 tisíc korun. „Bylo to v době, kdy už jsem byl značně nervózní, propadal jsem skepsi, tak mi chtěl asi zalepit pusu,“ okomentoval Limberský, který přiznal, že Pazderkovi věřil a nikdy nesepisoval doklady o předání peněz.


Jeho slova Pazderka popřel. Ten tvrdí, že šlo o splátky dluhu, který si Limberský u Pazderky udělal, když prohrával statisíce korun v casinech.

Na to Limberský reagoval, že není žádný gambler. „Nikdy v životě jsem si na žádnou hazardní hru nepůjčoval. Jsem profesionální fotbalista, a i když nějaký průšvih občas udělám, rozhodně nechodím po nocích gamblovat.“
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA - Vychytralé akce

   18:35 19:00
   19:00

   NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program