Fotbalisté Lille slaví gól
Otava redakční fotka
Marek Otava
7.5. 2021 22:53

Situace ve francouzské Ligue 1 stále nahrává tomu, aby fotbalisté Lille získali ligový titul. V pátečním utkání dokázali hosté porazit Lens 3:0 a nad druhým PSG tak drží náskok čtyř bodů. Překvapivá prohra se udála na Ostrovech, kde ztratil body Leicester.

Lille šlo do vedení už ve 4. minutě, když se trefil z penalty Yilmaz. Následně domácí oslabil Michelin, který si během šesti minut nechal dát dvě žluté karty.

Přesilovku hráči Lille dokonale využili a do konce utkání přidali další dvě trefy. Dva góly vstřelil zmíněný Yilmaz, který je s patnácti góly nejlepším střelcem Lille.

Po výhře tak má Lille v tabulce Ligue 1 náskok čtyř bodů na druhé Paris Saint-Germain, které čeká o víkendu zápas proti Rennes.

Překvapivou prohru utrpěl v Premier League třetí Leicester, který nestačil doma na třináctý Newcastle a prohrál 2:4.

Lille vévodí francouzské lize, v Evropské lize ale skončilo před branami osmifinále: