Lillardových 55 bodů nestačilo na výhru, Brooklyn postupuje

Damian Lillard
Damien Lillard
2.6. 2021 7:14

Fantastické basketbalové představení si v noci přichystal Damian Lillard v play-off NBA, jenže ani jeho 55 bodů nestačilo Portlandu na výhru. Trail Blazers tak v sérii s Denverem prohrávají 2:3. To Brooklyn už má hotovo, James Harden triple doublem ukončil sérii s Bostonem.

Portland s Denverem šly do zápasu s vyrovnanou bilancí 2:2 a také pátý duel byl vyrovnaný. Nuggets od prvních sekund vedli, ale Trail Blazers dokázali náskok v třetí čtvrtině smazat a do poslední chvíle to bylo drama.

V závěru vedl Denver o tři body, jenže tíhu okamžiku na sebe vzal Damian Lillard a úspěšnou trojkou tři sekundy před koncem poslal zápas do prodloužení. V něm už si Nuggets své vedení vzít nenechali, vyhráli 147:140 a vedou 3:2 v sérii.

Lillard zářil celý večer, za necelých 52 minut na palubovce nastřílel 55 bodů, desetkrát asistoval a šestkrát doskočil, ale Portlandu to nestačilo. To v Denveru nejvíce vynikal Nikola Jokič, kterého dělila jediná asistence od triple doublu. Nasbíral totiž 38 bodů, 11 doskoků a 9 asistencí.

Úspěšně odvedenou práci má za sebou Brooklyn. Favorit soutěže doma ukončil sérii s Bostonem po výhře 123:109. Nets vyhráli první část o sedm bodů a od té doby vedení nepustili.

Triple doublem ohromil James Harden, jenž nasbíral 34 bodů a po deseti doskocích i asistencích. Ani jeho dva hvězdní spoluhráči nezaváhali. Irving nastřílel 25 bodů, Durant jen o bod méně.

Krok od vyřazení je LeBron James a jeho Los Angeles Lakers. Obhájci titulu prohráli pátý zápas s Phoenixem jasně 85:115, takže v sérii vedou Suns 3:2. LeBron nasbíral v utkání 24 bodů, nejlepším byl v tomto ohledu třicetibodový Booker z Phoenixu.