velké komplikace

Karviná jde do karantény! Nadstavbu pravděpodobně čekají změny

Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 2. 7. 2020
Téma:

Tuzemská nejvyšší fotbalová soutěž se nemusí dohrát, a to kvůli aktuálně čtyřem případů nákazy koronavirem v kádru Karviné. Celý tým tak musí do dvoutýdenní karantény. Podle předsedy LFA Dušana Svobody se tak liga pravděpodobně nedohraje v původně plánovaném formátu.

Sotva se povedlo překonat problémy s onemocněním Covid-19 v druholigovém Třinci, objevil se problém i v nejvyšší soutěži. Karviná drží dvě kola před koncem barážovou příčku, ve hře je i přímý sestup. Momentálně má však ve svém kádru čtyři případy nákazy koronavirem, kromě třech hráčů, se to tyká i jednoho člena realizačního týmu.

 

"Vzhledem k dalšímu postupu probíhajícího hygienického šetření byla proto na neurčito odložena všechna tři utkání skupiny o záchranu, která bylo naplánována na tuto sobotu," píše Ligová fotbalová asociace na svých stránkách, vzhledem ke dvoutýdenní karanténě celého karvinského týmu, se však hrát nemůžou ani další zápasy o záchranu.

 

Zápasů skupiny o titul a play-off o Evropu se to netýká. "Zbývající duely o nadcházejícím víkendu ohroženy nejsou a zápasy skupiny o titul stejně jako první finále skupiny o Evropu se uskuteční ve svých stanovených termínech," vysvětluje LFA.

 

 

Zatímco na chvostu tabulky je stále o co hrát, na úplné špici je rozhodnuto. První místo má jisté Slavia, druhé Plzeň. Nebo ne? Sešívaní sice oslavili prvenství, ale v případě, že by problémy ve Slezsku pokračovaly, hrozí, že bude liga prohlášena za nedohranou a mistrovský titul tak nebude udělen.

 

To by mohlo nastat v případě, že bude muset do karantény celý tým, což se během čtvrteního odpoledne také stalo. Fotbalisté tak musí do dvoutýdenní izolace. Je tak možné, že Karvinští nedohrájí ligu dle plánů a vzhledem k tomu, že by je zřejmě mohla potkat i baráž, je to poměrně velká komplikace.

 

 

Vedení LFA však chce soutěž dohrát v plném rozsahu. "Budeme v součinnosti s klubem hledat řešení kompletního dohrání soutěžního ročníku, což i nadále zůstává hlavním cílem vedení soutěže," uklidňuje fanoušky. Nicméně sám předseda LFA Dušan Svoboda během čtvrtka připustil, že se nadstavbová část možná nedohraje v původně plánovaném formátu.

 

Pokud by se nedohrála jen skupina o záchranu, v níž je Karviná zainteresovaná, pak by neproběhla baráž, nikdo by nesestoupil a z Fortuna národní ligy by postoupil nejlepší celek. Pak by v následujícím roce hrálo v nejvyšší soutěži sedmnáct mužstev.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program