Tipsport Premier League

Lídrem Premier League je Mašek, v zápase předvedl skvělé zavření

Alexander Mašek zavřel 161 bodů
Zdroj: Tipsport Premier League 2021
Téma:

Česká šipkařská Premier League má za sebou páté kolo a průběžná tabulka je zatím dost vyrovnaná. Hned čtveřice hráčů má totiž stejně bodů. Díky skóre ale vede Alexander Mašek, který také předvedl šipkařskou parádu.

5. kolo Tipsport Premier League otevřel zápas loňského vítěze, Vítězslava Sedláka, a Pavla Jirkala. Více než polovina zápasu byla velmi vyrovnaná a oba hráči si stabilně drželi svá podání.


Po devátém legu se Jirkalovi podařilo dostat se do vedení, Sedlák ale následně srovnal zavřením přes bull a vynutil si rozhodující leg. V něm měl výhodu první šipky a dalším výborným zavřením přes střed nakonec vybojoval vítězství 6-5.


Druhý zápas nabídl souboj Jana Hlaváčka a dosavadního lídra celkového pořadí, Romana Benischka. Do utkání vstoupil jednoznačně lépe Hlaváček a Benischka průměrově jasně přeházel. K zavírání se dostával téměř vždy jako první a své šance proměňoval. Benischko nakonec neuhrál ani jeden leg a v letošním ročníku poprvé prohrál.
Michal Šmejda se sice momentálně nachází v německém Niedernhausenu, kde hraje PDC Super Series. Dnešní účast v Tipsport Premier League si ale ujít nenechal a proti Martinu Zimanovi nastoupil z hotelového pokoje, kde jej přišli podpořit i Karel Sedláček s Adamem Gawlasem. Michal se ihned ujal vedení 3:0, Ziman se pak na chvíli do zápasu vrátil a zapsal 2 legy, více se mu ale utkání zdramatizovat nepodařilo. Šmejda zvítězil 6-2 a zapsal své druhé vítězství v letošním ročníku.


Alexander Mašek se ve čtvrtém zápase večera utkal s Martinem Komorou a výhra alespoň o dva legy by mu zaručila první místo v tabulce. Hned v prvním legu se mu povedlo Komoru breaknout a vybojoval si tak komfortní pozici, kterou poté udržoval. V sedmém legu přišel další Maškův break, Komora ale ještě konec zápasu nepřipustil a dvěma legy v řadě chtěl Alexandera dostat pod tlak. Mašek si jej ale rozhodně nepřipustil a skvělým zavřením 161 po 12 šipkách vyhrál 6-4.
Poslední zápas večera obstarali Jan Holec s Danielem Barbořákem. Pro oba hráče důležitý zápas, Holec stále čekal na první výhru, Barbořák zase potřeboval udržet kontakt se středem tabulky. Do utkání vstoupil lépe Barbořák a přestože nevyužil šanci vést už 5-1, ani tak žádné další drama nedovolil. Holce nakonec porazil 6-2, zapsal i cenné zavření na 12 šipek v sedmém legu a hlavně získal cenný bod, který jej posunul na páté místo tabulky.
Celkem čtyři hráči se srovnali na 4 bodech v tabulce, díky lepšímu počtu legů je lídrem Alexander Mašek před Janem Hlaváčkem, třetí je Vítězslav Sedlák a čtvrtý Roman Benischko. S odstupem dvou bodů následují Daniel Barbořák, Michal Šmejda, Martin Komora a Martin Ziman. Na zatím sestupových pozicích jsou Pavel Jirkal a na výhru stále čekající Jan Holec.


Tipsport Premier League hraje i Michal Šmejda, který dostal pozvánku na Players Championship:


 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Pavel Korda TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   18:00 19:45
   19:45

   NHL News

   20:00

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   20:10

   Magazín evropské ligy (15)

   20:40

   Studio Evropské ligy

   20:55

   AS Řím - Manchester United

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2021

   17:30 20:00
   20:00

   Premier League Darts 2021

   23:00

   Basketbal: Hapoel Unit - Credit Holon - Hereda San Pablo Burgos

   00:45

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   01:15

   Basketbal: ERA Nymburk - Pinar Karsiyaka

   03:05

   NHL: Edmonton Oilers - Vancouver Canucks

Celý program