rozvoz při karanténě

Lidem v Torontu vozí jídlo česká hvězda! Kaberle pomáhá své ženě

Tomáš Kaberle v dresu Toronta Maple Leafs
Zdroj: Profimedia
Richard Wagner
Richard Wagner
27.3. 2020 16:23
Téma:
NHL

Český obránce Tomáš Kaberle patří mezi největší hvězdy zámořského hokeje. V Torontu je dodnes modlou, strávil tam řadu let a po ukončení kariéry se tam také usadil. V době karantény pomáhá své manželce a rozváží po městě jídlo z její restaurace. Lidé jsou občas poměrně vyjeveni, že jim nese "mňamku" právě on.

"Dobrý den, tady je vaše objednávka," řekne Vám kurýr, předá vám krabičku, jež vám ušetří hodinku u plotny. Vy mu poděkujete, vyměníte si přání hezkého dne a jdete si každý za svým.

 

Tento rituál se nyní změnil některým lidem. Kanada přijímá podobně jako další země tvrdá opatření. Stejně jako například v Česku jsou zavřené restaurace, avšak rozvor stále funguje. A na to reagovala i rodinná restaurace manželů Kaberlových.

Rozhlasové stanici CBC zmínil legendární obránce, že se ženě nabídl víceméně sám. "Jsme rodinný podnik a mě baví pečovat o zákazníky stejně, jako by byli součástí naší rodiny," odpověděl dnes dvaačtyřicetiletý hokejista.

 

Kladenský odchovanec je pro mnohé překvapením a někteří zákazníci přímo žádají, aby jim pochutiny dovezl právě pan Kaberle. "Někdo se zarazí a říká, že mě odněkud zná, jiní na mě rovnou spustí, jak se mám a jakto, že rozvážím jídlo," směje se legenda, která v dresu Toronta strávila dvanáct sezón.

Bývalý vynikající obránce se dočkal za mořem i Stanelyova poháru. Ten však pozvedl nad hlavu v dresu Bostonu, kam odešel v rozehrané sezóně 2010-11 právě z Toronta. Za mořem působil krátce i v dresu Caroliny a oblékal též dres Montrealu.

Po odchodu z NHL pomáhal extraligovému Kladnu s udržením extraligy a vrátil se i na pomoc v první lize. Kariéru zakončil po sezóně 2015-16, kterou odehrál v dresu Komety Brno.

 

S národním týmem získal v roce 2006 bronz na olympiádě v Turíně a stříbro na světovém šampionátu v Rize. O rok dříve ve Vídni pomohl reprezentaci k zisku titulu mistrů světa.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Columbus Crew SC - New York Red Bulls

   02:45 04:30
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - New England Revolution

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: RC Lens - FC Nantes

   12:50

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace 1

 • Nova Sport 2

  • Florbal: TPS - Indians

   02:30 04:15
   09:00

   Ragby: Anglie - Irsko

   10:45

   Draft NBA 2020

   11:05

   King of the Court - Men

   11:30

   Engadin Wind - Documentary

   12:00

   Magazín Evropské ligy (4)

Celý program