rozvoz při karanténě

Lidem v Torontu vozí jídlo česká hvězda! Kaberle pomáhá své ženě

Tomáš Kaberle v dresu Toronta Maple Leafs
Zdroj: Profimedia
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 27. 3. 2020
Téma:
NHL

Český obránce Tomáš Kaberle patří mezi největší hvězdy zámořského hokeje. V Torontu je dodnes modlou, strávil tam řadu let a po ukončení kariéry se tam také usadil. V době karantény pomáhá své manželce a rozváží po městě jídlo z její restaurace. Lidé jsou občas poměrně vyjeveni, že jim nese "mňamku" právě on.

"Dobrý den, tady je vaše objednávka," řekne Vám kurýr, předá vám krabičku, jež vám ušetří hodinku u plotny. Vy mu poděkujete, vyměníte si přání hezkého dne a jdete si každý za svým.

 

Tento rituál se nyní změnil některým lidem. Kanada přijímá podobně jako další země tvrdá opatření. Stejně jako například v Česku jsou zavřené restaurace, avšak rozvor stále funguje. A na to reagovala i rodinná restaurace manželů Kaberlových.

Rozhlasové stanici CBC zmínil legendární obránce, že se ženě nabídl víceméně sám. "Jsme rodinný podnik a mě baví pečovat o zákazníky stejně, jako by byli součástí naší rodiny," odpověděl dnes dvaačtyřicetiletý hokejista.

 

Kladenský odchovanec je pro mnohé překvapením a někteří zákazníci přímo žádají, aby jim pochutiny dovezl právě pan Kaberle. "Někdo se zarazí a říká, že mě odněkud zná, jiní na mě rovnou spustí, jak se mám a jakto, že rozvážím jídlo," směje se legenda, která v dresu Toronta strávila dvanáct sezón.

Bývalý vynikající obránce se dočkal za mořem i Stanelyova poháru. Ten však pozvedl nad hlavu v dresu Bostonu, kam odešel v rozehrané sezóně 2010-11 právě z Toronta. Za mořem působil krátce i v dresu Caroliny a oblékal též dres Montrealu.

Po odchodu z NHL pomáhal extraligovému Kladnu s udržením extraligy a vrátil se i na pomoc v první lize. Kariéru zakončil po sezóně 2015-16, kterou odehrál v dresu Komety Brno.

 

S národním týmem získal v roce 2006 bronz na olympiádě v Turíně a stříbro na světovém šampionátu v Rize. O rok dříve ve Vídni pomohl reprezentaci k zisku titulu mistrů světa.

TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2016: Bayern Mnichov - Borussia Dortmund

   13:30

   Polední sportovní noviny

   13:35

   TSV Hannover-Burgdorf - Die Eulen Ludwigshafen Záznam 23. kola německé házenkářské Bundesligy 2019/2020

   15:00

   Basketbal: Türk Telekom - Besiktas Sompo Sigorta

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2019

   09:00 11:10
   11:10

   Billa NHL Charity Showmatch

   13:30

   NBA Classic Games: Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers

   15:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Olympique Lyon

   16:50

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   18:45

   Element (414)

Celý program