Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.2. 2016 13:33
anketa co si myslíte?

Růžička patří do basy kvůli braní úplatků, soudí trenéra lidé

Kouč Chomutova Vladimír Růžička
Zdroj: profimedia.cz
Kouč Chomutova Vladimír Růžička

Kauza někdejšího reprezentačního trenéra Vladimíra Růžičky už zase nabrala na obrátkách. Policie kouče obvinila ze zpronevěry, za což mu hrozí až pět let vězení. Soud s Růžičkou sice ještě neproběhl, veřejnost má však jasno už nyní: Růžička je vinen!

Vyplývá to z průzkumu, který si od společnosti SANEP nechal vypracovat deník Blesk. O tom, že je Růžička vinen, nepochybuje hned 48 procent dotazovaných. Dalších 22 procent je toho názoru, že zákon spíše porušil. Že nešlo o prohřešek proti zákonu, si naopak myslí jen necelých sedm procent respondentů. Bez zajímavosti není ani to, že ačkoliv byl Růžičkův přečin přehodnocen z braní úplatků na zpronevěru, více než polovina dotazovaných tvrdí, že vzal úplatek. 

 

Anketa

Šlo v případu Vladimíra Růžičky o zpronevěru sponzorského daru či o přijetí úplatku?

Hlasovalo 582 lidí.

 Ať už tak, nebo tak, jisté je, že Růžička je stíhán pro trestný čin. „Mohu potvrdit, že si 52letý muž převzal písemnost. A od chvíle, kdy ji převezme, je stíhán pro trestný čin zpronevěry. Hrozí mu až pět let vězení,“ řekl po TV Nova policejní mluvčí Tomáš Hulan. Růžička se k věci zatím nevyjádřil. Vedení extraligového Chomutova, kde momentálně Růžička trénuje, za svým koučem ale stále stojí. "„S Vláďou jsme mluvili a zastáváme stejné stanovisko jako na začátku. Ctíme presumpci nevinny až do finálního rozhodnutí,“ zdůraznil Jaroslav Veverka, ředitel klubu chomutovských Pirátů.

 

Celou kauzu odstartovalo loni v dubnu video podnikatele Miroslava Palaščáka, které na schůzce s Růžičkou pořídil tajně. Tvrdí, že trenér od něho přijal úplatek půl milionu za to, že Palaščákův syn bude hrát. Postupně se přidávali další rodiče, kteří podnikatelovo tvrzení podpořili. Kauza na chvíli utichla, až do tohoto momentu. Růžička sice peníze údajně vrátil, policie se ale rozhodla jednat.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pět let vězení pro Růžičku? Byl obviněn ze zpronevěry
 

TN.cz