Fortuna liga

Slavia hrála v deseti a veze z Olomouce bod, Liberec zničil Zlín

Lukáš Masopust dostal červenou kartu

Fotbalisté Opavy překvapivě doma zdolali Mladou Boleslav 1:0. Stejným výsledkem skončilo i utkání mezi Bohemians Praha 1905, kteří v záchranářském utkání porazili Příbram. Liberec si pak doma zastřílel proti Zlínu a nastřílel mu pět branek. Slavia následně ztratila v Olomouci a remizovala 0:0.

Slavia v lize letos ještě neprohrála a do zápasu v Olomouci vstupovala s osmizápasovou vítěznou šňůrou. Sigma se ale mohla stát prvním týmem, který na Sešívané letos vyzrál. A to především díky červené kartě, kterou v závěru první půle viděl Lukáš Masopust za faul na unikajícího Faltu.

Slávisty ale oslabení moc nerozhodilo a lídr soutěže i přes početní nevýhodu hrozil. Michal Frydrych dokonce nastřelil břevno olomoucké branky. A když v nastavení vykopli Sešívaní balón z brankové čáry, skončil zápas 0:0.

Opava zaskočila Boleslav

Za domácí Slezany se hned v úvodu trefil Mondek. Naopak na straně druhé selhal mladoboleslavský bombarďák Nikolaj Komličenko, který neproměnil v 39. minutě penaltu.

Hosté se pak snažili otočit výsledek ve druhém poločase, ale dopláceli na neproměňování šancí, naopak domácí vehementně bránili a nakonec vydřeli hodně cennou výhru 1:0.

Stejným výsledkem skončilo také utkání mezi Bohemians a Příbramí. O vítězství Klokanů v Ďolíčku rozhodl v samotném závěru Daniel Krch, který hlavičkou získal pro domácí veledůležité tři body.

Naopak v duelu mezi Libercem a Zlínem padlo gólů rovnou pět. Všechny však do sítě bezmocného Zlína. Severočeši započali kanonádu už v prvních čtyřiceti minutách, kdy vstřelili tři branky. Na všechny tři trefy navíc přihrával záložník Tomáš Malinský.

Ve druhém poločase se pak stejný obrázek opakoval. Ve 49. minutě se Liberec trefil počtvrté a to bylo na psychiku moravského celku přespříliš. Vzápětí se totiž nechal vyloučit Pablo Podio a hosté ze Zlína šli do deseti. Slovan pak výhodu jednoho muže navíc přetavil v ještě jeden gól, kterým upravil finální skóre na 5:0.