hokej Extraligové zápasy

Liberec si pojistil vedení, poslední Pardubice nedaly šanci Spartě

Liberec deklasoval Třinec
Zdroj: ČTK

Hokejisté Liberce přestříleli ve 43. kole Třinec 5:2 a pojistili si vedení v extralize.Na druhou příčku se díky výhře nad Vítkovicemi dostala Plzeň. Body ztratila Kometa, která nestačila na Mladou Boleslav a prohrála 2:1 po prodloužení. Chomutov si poté vyšlápl na Litvínov.

Liberec si upevnil vedení

Liberec vyhrál nad Třincem především díky své třetí lajně, která vstřelila hned čtyři góly. A ve všech měl prsty Lukáš Krenžeok, který jeden vstřelil a na tři přihrál.

Bílí tygři nakročili pro tři body už v první třetině, po které vedli zásluhou Krenželoka a Jelínke 2:0. V druhé části sice z přesilovky snížil Gernát, Liberec ale díky Ordošovi šel do šaten s dvougólovým vedením. Ve třetí třetině v rozmezí 40 vteřin skórovali Vlach s Ordošem a Hrňa v závěru už jen korigoval skóre na 2:5.

Boleslav si vyšlápla na mistra

Mladá Boleslav bodovala s úřadujícím mistrem z Brna i počtvrté v sezoně, když ho doma porazila 2:1 po prodloužení

Jako první se prosadila Kometa, když 42 sekund před koncem první třetiny propáli Krošelje díky chytré teči Ordoš. Na další gól čekali fanoušci až do třetí třetiny. A většinu z nich rozjásal. Na 1:1 vyrovnal po krásné přihrávce Žejdl. O vítězi muselo rohodnout až po prodloužení, které ve druhé minutě ukončil domácí Musil.

Plzeň se dostala na druhé místo

Plzeň se před zápasem vezla na neuvěřitelné vítězné vlně, kdy vyhrála devět z deseti zápasů a šňůru chtěly utnout Vítkovice. Těm se to ale nepodařilo.

Plzeň se dostala do vedení už v osmé minutě, to náhradníka za zraněného Bartošáka Daniela Dolejše překonal Půlpán. Radost domácích trvala ale pouze půl minuty. Poté doklepl Kucserovu střelu do prázdné branky Patrik Zdráhal.

V druhé třetině se opět do vedení dostali Indiání. Na gól Indráka dokázal ale na začátku třetí třetiny zareagovat David Květoň. Vítkovičtí hráči už ale nestihli zareagovat na Kovářův gól z 58. minuty. Do prázdné branky se navíc trefil Gulaš a Plzeň vyhrála 4:2.

Chomutov si vyšlápl na Litvínov

Chomutov ukončil šestizápasovou šňůru proher a porazil Litvínov snadno 4:1.

Do vedení dostal Piráty v deváté minutě z přesilovky Radek Duda a ve druhé třetině Chomutov díky Stránskému a Svobodovi odskočil už na tříbrankový rozdíl.

Z kraje závěrečné části dokázal Litvínov do zápasu dostat Hanzl, na Raškův gól už ale nedokázal Litvínov zareagovat a padl 1:4. Zápas ovlivnily vyloučení. Rozhodčí rozdal dohromady 38 trestných minut.

Zlín se přiblížil play off

Zlín zvládl důležitý zápas s Karlovými Vary a díky výhře 5:3 ztrácí na desátou příčku zaručující předkolo play off už jen dva body.

Zlín se dostal do vedení díky Fořtovi, dvě vteřiny před první sirénou ale vyrovnal z přesilovky Flek. Ve druhé třetině se dostali Berani do vedení 3:1, opět v poslední minutě se ale prosadil Kozak a do závěrečné části se šlo jen s jednogólovým rozdílem.

A Varům se dokonce podařilo vyrovnat, když se ve 48. minutě trefil Mikuš, o dvacet vteřin později ale vstřelil vítězný gól Hermana tříbodový zisk potvrdil ještě Šlahař.

Hradec udolal Olomouc

Hradec Králové má na čtvrtém místě na páté Vítkovice už sedmibodový náskok. A to díky výhře 3:1 nad Olomoucí.

Skóre otevřel v deváté minutě střelou zápěstím Rosandi, v polovině ale dokázal vyrovnat Zbyněk Irgl. Na víc se ale Olomouc nezmohl a po gólech Smoleňáka a Vopelky padla na domácím ledě 1:3.

Sparta opět nestačila na Pardubice

Pardubice porazily Spartu i 28.12. Od té doby porazily pouze Olomouc a teď si opět na Pražana vyšlápli. Tentokrát 4:1.

Pardubice se do vedení dostaly už ve druhé minutě díky Machalovi. Na začátku druhé třetiny vyrovnal Jarůšek, víc gólů Sparta ale vstřelit nedokázala.Naopak do druhé sirény se prosadil ještě Kloz s Eklundem a před třetí třetinou panovala v Pardubicích skvělá nálada.

Deset minut před koncem zvýšil na 4:1 druhým gólem Machala a Východočeši vyhráli osmý zápas po základní hrací době v sezoně.