Liberec potvrdil roli favorita. Brnu nedal žádnou šanci

Jhon Mosquera se raduje z gólu do sítě Plzně.
Skok Aleš
Aleš Skok
22.1. 2021 20:40

Předehrávku 16. kola Fortuna ligy obstaral zápas mezi Brnem a Libercem. Favorizovaní hosté nenechali nic náhodě a k vítězství nakročili už v prvním poločase. Nakonec zvítězili zaslouženě 3:0.

Začátek zápasu ale vyšel lépe jihomoravskému celku. Vaňkovu parádní ránu z páté minuty vyrazil skvělý Knobloch. A tak přišla gólová radost Liberce.

Ve 25. minutě šel do dvou obránců Jhon Mosquera, který věděl, že se do lepší pozice nedostane, tak práskl z velké dálky do balónu a ten zamířil přesně do šibenice!

Po půl hodině hry vedli Severočeši už o dvě branky. Koscelník hlavičkoval, domácí brankář míč vyrazil pouze k Michalu Rabušicovi, který neměl s dorážkou problém.

Brno se sice snažilo snížit ještě v prvním poločase, ale nebylo jim přáno. I když se Liberec ve druhých 45 minutách stáhl, přesto v 76. minutě zvýšil na 3:0. Rondič našel krásným pasem Jakuba Peška, který zamířil mimo dosah Šustra.

Liberec se tak po vítězství posunul na páté místo v tabulce a bodoval rovněž popáté v řadě. Brno je nadále 16.