HC Kometa Brno
Skok Aleš
Aleš Skok
26.12. 2020 19:38

Hokejisté Liberce si poradili na domácím ledě s Litvínovem 6:3. I s novou posilou Ondřejem Vitáskem tak svému soupeři nedali příliš šancí. Hrálo se také ocelářské derby mezi Vítkovicemi a Třincem, kde byl úspěšnější domácí tým. Nadělovala Kometa, která Motoru dala deset gólů!

Liberec kontroloval zápas už od začátku zápasu. Po první třetině vedl 2:0 a hned v první minutě druhé dvacetiminutovky vstřelil gól na 3:0 Musil. Ve druhé třetině přidali domácí ještě další tři branky a dostali se do vedení 6:0.

Hosté se zmohli na snížení ve 38. minutě, kdy se jako první prosadil veterán František Lukeš. Naslédně Litvínov vstřelil ještě další dvě branky a alespoň snížil na 3:6.

Ocelářské derby zvládly lépe Vítkovice, které porazily Třinec 2:1 po samostatných nájezdech. Ten tak prohrál už potřetí v řadě.

Skvělé utkání odehrála brněnská Kometa, která v domácí aréně přivítala Motor. Tomu dokázala nasázet hned deset gólů! O tři z nich se postaral Mueller.

Možná trochu nečekaně neuspěla plzeňská Škodovka, která padla doma s Boleslaví po nájezdech. Svou první trefu si za hosty připsala nová posila Claireaux. Naopak dařilo se hradeckému Mountfieldu, který přetlačil Zlín a Pardubicím, jenž zvítězily v Olomouci.

Sobotní výsledky extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 2:1 s.n. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 44. Lakatoš (Štencel, R. Polák), rozh. náj. Hruška - 26. Hrehorčák (Gernát, O. Kovařčík).

Bílí Tygři Liberec - HC VERVA Litvínov 6:3 (2:0, 4:1, 0:2)
Branky: 10. Derner (Pekař, P. Jelínek), 17. Pekař (J. Vlach, Rosandič), 21. A. Musil (Birner, Lenc), 28. P. Jelínek (Derner), 30. A. Musil (Lenc, Birner), 38. J. Vlach (Lenc) - 38. F. Lukeš (Pospíšil, Balinskis), 41. V. Hübl (F. Lukeš), 58. Fronk (P. Zdráhal, Válek).

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 3:4 s.n. (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 16. Stach (Kracík), 25. Kodýtek (Straka, Gulaš), 33. Kantner (Kracík, Stříteský) - 17. Claireaux (Jääskeläinen, Alderson), 20. Alderson (Bernad), 25. P. Kousal (Flynn, Hrbas), roh. náj. Bernad.

HC Kometa Brno - Madeta Motor České Budějovice 10:4 (1:1, 6:1, 3:2)
Branky: 6. Mueller (P. Holík), 26. Bondra F. Dvořák, O. Němec), 28. Mueller (P. Holík, F. Král), 34. Valský, 35. Freibergs (Kusko), 36. Schneider (Mueller, F. Král), 39. Zaťovič (Klepiš), 55. Šoustal (TS), 59. Mueller (L. Horký) - 12. Pýcha (Michnáč), 39. Z. Doležal (Forman, Venkrbec), 45. Venkrbec (Christov, Jonák), 51. D. Voženílek (Z. Doležal, Suchánek).

PSG Berani Zlín - Mountfield HK 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 23. Sebera (Kubiš) - 6. Kevin Klíma (Zámorský), 41. Orsava (F. Pavlík, Blain).

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
Branky: 37. Ondrušek (Nahodil), 55. J. Káňa (J. Knotek, Valenta), 60. J. Káňa (Burian) - 8. Mandát (Cabara), 25. Mandát (J. Kolář), 32. Blümel (Anděl, R. Kousal), 48. Ďaloga (R. Kousal, Mandát), 60. Blümel.

• NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

02:05 04:45