Aktualizováno 4.11. 2018 07:15
ufc těžká váha

Lewis pravačkou netrefil, Cormier ho uškrtil ve 2. kole! VIDEO

Daniel Cormier a Derrick Lewis
Zdroj: Profimedia

Veškeré teorie, jak dopadne zápas o titul šampiona UFC v těžké váze jsou u konce. Daniel Cormier se nenechal rozhodit obávanou pravačkou Derricka Lewise a pás pro vítěze obhájil. Navíc se stal prvním zápasníkem v historii UFC, který udržel titul ve dvou váhových kategoriích.

Galavečer UFC 230 měl na programu opravdu poctivý souboj v těžké váze a pánové Cormier s Lewisem fanoušky v Madison Square Garden rozhodně nezklamali.
 

DC (Daniel Cormier) titul nakonec obhájil, když si ve 2. kole Lewise na zemi přetočil nad sebe a nasadil mu rear naked choke. Lewisova obávaná pravačka tedy nakonec neúřadovala a Cormier donutil svého krajana zápas odklepat.


Takto DC rozhodl zápas s Lewisem ve 2. kole:


"Dva pásy, každý na jednom rameni, bejby!, řval DC po zápase radostí a děkoval všem. Aby také ne, když obhajobou pásu přepsal historii.

14

GALERIE: Daniel Cormier obhájil titul šampiona UFC v těžké váze

Zdroj: Profimedia

Daniel Cormier a Derrick Lewis

Hodnocení:


 

Pozápasový rozhovor s Danielem Cormierem VIDEO:

 

"Víš, co mě překvapilo? Když jsem od něj schytal tu poslední ránu do oka, tak jsem měl asi 30 sekund blikance. Co, to sakra bylo?! Pomyslel jsem si...Všechno, co Derrick udělal mělo takovou sílu. Mám ho rád, miluji jeho instagramový účet a jsem hrdý, že jsem s ním mohl bojovat v oktagonu," vysekl Cormier poklonu svému soupeři.


Cormier získal titul šampiona i v polotěžké váze a nyní se tedy může pyšnit z obhajoby obou kategorií. Momentálně se DC může považovat za nejúspěšnějšího zápasníka celé organizace.

mm TN.cz