Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nova sport 2 mistrovství světa

Lewisova jízda pokračuje! Čeká ho souboj s Philem Taylorem

Jamie Lewis
Zdroj: Profimedia
Jamie Lewis

Mistrovství světa šipek má jednoho nového hrdinu. V Alexandra Palace udivuje svými výkony Velšan Jamie Lewis. Šestadvacetiletý borec prošel z kvalifikace až do semifinále, kde ho čeká Phil Taylor, hrající svůj poslední světový šampionát.

Málokdo by na něj vsadil, vždyť v předkole měl velké problémy i s téměř neznámým Belgičanem Kennym Neyensem. Pak ale přišly úžasné zápasy, ve kterých chlapík, řečený „Rasta“ posílal do terče jednu 180ku za druhou. Smůlu měl jak Jonny Clayton, tak i jeden hlavních favoritů Peter Wright. Populární „Snakebite“ balil kufry už v šestnáctifinále.


Možná si ani nevzpomněl, že loni na stejném místě, skoro ve stejný čas vyřídil Lewise jednoznačně 4:0.


LEWIS - WEBSTER

Jenže Jamie Lewis je dál hladový a ve čtvrtfinále v odpolední session poslal z kola ven i 23. nasazeného Darrena Webstera. A byla to snová jízda, i když Lewis trochu zaváhal pár legů před koncem – jakoby měl strach z tak suverénního vítězství.


Pak už mohl vypnout hlavu a začít se soustředit na semifinálové klání. Jeho soupeřem bude jedna z legend. Buď Phil Taylor, pokud oddálí svůj poslední zápas kariéry, nebo Gary Andreson.

VAN GERWEN - VAN BARVEVELD

Duel nizozemských rivalů mezi Rayem Van Barneveldem a Michaelem Van Gerwenem se rozhodoval až v posledním devátém setu. Starší „Barny“ světovou jedničku doslova mačkal a do poslední výměny šel s výhodou. Dal tak vzpomenout na dva roky starý souboj, kdy tehdy prvního nasazeného Van Gerwena udolal v osmifinále 4:3.


Jenže fenomén Mighty Mike využil snad jedinou slabší chvilku Van Barnevelda v koncovce posledního setu. Barnymu chyběla odvaha a zavření odložil o jednu výměnu dál. A protože pak selhal, srovnal Van Gerwen na 2:2 na legy a pak při svém podání suverénně zavřel.

CROSS - VAN DEN BERGH

V semifinále se Michael van Gerwen střetne s Robertem Crossem, který v dramatickém duelu přetlačil Dimitriho Van den Bergha 5:4 na sety, i když už vedl 4:1. V posledním setu ale selhal právě Belgičan Van Den Bergh, který třikrát minul double 6 a Cross pak pohodlně z téměř beznadějné pozice zavřel.

TAYLOR - ANDERSON

Duel Phila Taylora a Garyho Andresona mohl být posledním zápasem kariéry pro šestnáctinásobného mistra světa. Jenže Gary Anderson hrál hodně nervózně a Taylorovi cestu do semifinále hodně usnadnil. The Power se poměrně jednoduše dostal do vedení 4:1 na sety, a i když Anderson stahoval a snažil se udělal za zápasu drama, v pátém legu osmého setu chyboval a Taylor pohodlně zavřel. Konec kariéry fenoména šipkařského světa se tedy odkládá.

 


Mistrovství světa v šipkách 2017, Londýn:


Osmifinále:

Van Gerwen – Price 4:2
Van Barneveld – Van der Voort 4:1
Van den Bergh – Suljovič 4:0
Cross – Henderson 4:1
Jamie Lewis – Richardson 4:1
Webster – Alcinas 4:0
Phil Taylor – K. Brown 4:0
G. Andreson – West 4:2


Čtvrtfinále:
Jamie Lewis – Webster 5:0
R. Cross - Van den Bergh 5:4
Van Gerwen - van Barneveld 5:4
Taylor - Anderson 5:3

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:00 18:20

   Off-road Maraton (4)

   18:20

   Rychlá kola (7)

   18:50

   NBA – akce měsíce

   19:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   19:30

   Cliff Diving World Series - Libanon

   20:45

   RunTour – Liberec

 • Nova Sport 2

  • 17:30 20:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   20:05

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

Celý Program