Lewandowski zbořil hattrickem Frankfurt, Lipsku se povedl obrat

Robert Lewandowski se raduje
Richard Wagner
24.10. 2020 17:30

Mnichovský Bayern znovu potvrdil výtečnou střeleckou formu! Na vlastním stadionu přejel Eintracht, na čelo se ale nevyškrábal. Lipsko dokázalo zvrátit vývoj klání s Herthou Berlín a zůstalo na čele. Vítězný večer prožil i Dortmund.

Ve třetím klání v řadě se fotbalistům Bayernu povedlo nasázet alespoň čtyři góly. Pod pětibrankový příděl do sítě Frankfurtu se podepsal především v neuvěřotelné formě hrající Robert Lewandowski.

Polský démon zaznamenal za hodinku čistý hattrick a usadil se ještě pevněji na čele střelců celé Bundesligy. Celkově má na svém kontě již deset zásahů.

Bayernu to nakonec nestačilo k posunu na první flek. Ten uhájilo Lipsko, které ale mělo celkem potíže s Daridovou Herthou. Ta se sice dostal už v 8. minutě do vedení, ale domácí záhy srovnali a ve druhé půli rozhodl z penalty Sabitzer. Tým z hlavního města prohrál počtvrté v řadě.

Natěsno s Lipskem zůstal i Dortmund, který si na vlastním stadionu poradil se Schalke, které nadále čeká na první výhru. První půle i přes jasnou převahu Borussie gól nepřinesla, ve druhé části už se ale domácí rozstříleli, trefili se nakonec třikrát.

Zajímavé klání se hrálo také v Mohuči, která po čtvrthodině hry prohrávala s Mönchengladbachem 0:1, ale ještě do půle zvládla průběh otočit a sahala po prvních bodech. Ty ale nakonec putovaly k hostům, kteří v závěru dokonali druhý obrat. Union Berlín bodoval počtvrté v řadě, když uhrál remízu s Freiburgem.