Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video velké plány

Lewandowski pálí dál! V repre vyrovnal rekord. Zláká ho Klopp?

Robert Lewandowski a Jürgen Klopp
Zdroj: Profimedia

Robert Lewandowski je k nezastavení. Polští fotbalisté si vítězstvím nad Irskem 2:1 zajistili účast na Euru ve Francii a kanonýr Bayernu Mnichov přispěl jedním gólem, v kvalifikaci už třináctým, čímž dorovnal rekord Davida Healyho. Na klubové úrovni ale možná brzy změní působiště. Do Liverpoolu by jej totiž rád získal jeho nový trenér Jürgen Klopp.

Právě s Kloppem se Lewandowski dobře zná ze společného působení v Borussii Dortmund, kam si ho německý taktik přivedl z Lechu Poznaň. Loni v létě se ale cesty obou borců rozdělily. Polský útočník odešel do konkurenčního Bayernu, Klopp pak Dortmund opustil po skončení minulé sezóny.

 

Na odpočinku vydržel však jen do začátku října. To v Liverpoolu po nepříliš povedeném startu do nového ročníku skončil trenér Rodgers a na jeho místo si vedení slavného klubu vybralo právě Kloppa.

 

V Anglii se příchod charismatického kouče na Anfield Road stal okamžitě událostí číslo jedna a hned se začalo spekulovat i o tom, koho by si Klopp mohl do Liverpoolu přivést. A první jméno na seznamu je podle listu Sunday Mirror právě Robert Lewandowski.

 

 

Ten má v posledních týdnech neuvěřitelnou fazónu. Střílí gól za gólem, nejvíce na sebe pak upozornil pěti góly do sítě Wolfsburgu, na něž potřeboval jen devět minut.

 

 

A řádí i v reprezentaci. V posledním zápase polské reprezentace rozhodl o vítězství nad Irskem 2:1, což znamenalo nejen postup na Euro pro národní tým, ale pro hráče zároveň třináctou branku v kvalifikaci. Tím Lewandowski vyrovnal rekord Davida Healyho ze Severního Irska, kterému se totéž povedlo v kvalifikaci na mistrovství Evropy 2008.

 

S repre tak čeká  Lewandowského cesta do Francie, s manželkou se možná brzy bude stěhovat do Anglie.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:20

   MotoGP - VC Aragonie (závod MotoGP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:35

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:20

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:55 16:15

   Nova Sport Open 2019

   16:15

   Slovak Championship Open

   17:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   18:55

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   19:25

   Truck Racing Magazine (7)

   19:45

   Ligue 1 Highlights (6)

Celý Program