video velké plány

Lewandowski pálí dál! V repre vyrovnal rekord. Zláká ho Klopp?

Robert Lewandowski a Jürgen Klopp
Zdroj: Profimedia

Robert Lewandowski je k nezastavení. Polští fotbalisté si vítězstvím nad Irskem 2:1 zajistili účast na Euru ve Francii a kanonýr Bayernu Mnichov přispěl jedním gólem, v kvalifikaci už třináctým, čímž dorovnal rekord Davida Healyho. Na klubové úrovni ale možná brzy změní působiště. Do Liverpoolu by jej totiž rád získal jeho nový trenér Jürgen Klopp.

Právě s Kloppem se Lewandowski dobře zná ze společného působení v Borussii Dortmund, kam si ho německý taktik přivedl z Lechu Poznaň. Loni v létě se ale cesty obou borců rozdělily. Polský útočník odešel do konkurenčního Bayernu, Klopp pak Dortmund opustil po skončení minulé sezóny.

 

Na odpočinku vydržel však jen do začátku října. To v Liverpoolu po nepříliš povedeném startu do nového ročníku skončil trenér Rodgers a na jeho místo si vedení slavného klubu vybralo právě Kloppa.

 

V Anglii se příchod charismatického kouče na Anfield Road stal okamžitě událostí číslo jedna a hned se začalo spekulovat i o tom, koho by si Klopp mohl do Liverpoolu přivést. A první jméno na seznamu je podle listu Sunday Mirror právě Robert Lewandowski.

 

 

Ten má v posledních týdnech neuvěřitelnou fazónu. Střílí gól za gólem, nejvíce na sebe pak upozornil pěti góly do sítě Wolfsburgu, na něž potřeboval jen devět minut.

 

 

A řádí i v reprezentaci. V posledním zápase polské reprezentace rozhodl o vítězství nad Irskem 2:1, což znamenalo nejen postup na Euro pro národní tým, ale pro hráče zároveň třináctou branku v kvalifikaci. Tím Lewandowski vyrovnal rekord Davida Healyho ze Severního Irska, kterému se totéž povedlo v kvalifikaci na mistrovství Evropy 2008.

 

S repre tak čeká  Lewandowského cesta do Francie, s manželkou se možná brzy bude stěhovat do Anglie.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Montreal Canadiens - New York Rangers

   03:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   04:00

   Laax Open

   04:35

   NHL: San Jose Sharks - New Jersey Devils

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - New York Rangers

 • Nova Sport 2

  • 01:15 02:10

   Ligue 1 Highlights (26)

   02:10

   UFC Reloaded (17)

   02:55

   UFC Reloaded (18)

   04:00

   Snowbike Festival & Tom Evans Profile

   04:25

   NBA – akce měsíce

   04:35

   NBA: Golden State Warriors - Los Angeles Lakers

Celý Program