za pět dvanáct

Lewandowski v poslední minutě sezóny překonal historický rekord

David Panuška
David Panuška
23.5. 2021 9:26
Téma:

V posledním utkání bundesligové sezóny a ikonicky i v poslední minutě zakončil Robert Lewandowski naprosto rekordní sezónu. V sobotu zlomil rekord německé ligy v počtu nastřílených branek za jednu sezónu, který trval téměř padesát let.

Snajpr a dost možná nejlepší polský fotbalista historie dal jednačtyřicátou branku v sezóně v poslední minutě základní hrací doby bavorského derby s Augsburgem. Překonal tak téměř padesát let starý rekord legendárního Gerda Müllera, který jej vytvořil v sezóně 1971/72.

 


Lewandowski v utkání neproměnil několik dobrých šancí a nakonec se ujala ta nejmenší z nich. Střelu Saného totiž vyrazil brankář Gikiewicz jen před sebe a zde si útočník Bayernu Mnichov poradil. Gólový rekord byl překonán za pět dvanáct.

 


Lewandowski je aktuálně druhým nejlepším střelcem v historii Bundesligy, na již zmiňovaného Müller ztrácí 88 branek. To se po letošním výkonu nezdá nepřekonatelným rekordem. Rodák z Varšavy bude mít v sprnu třiatřicáté narozeniny.

 


Již několikrát se hovořilo o údajném odchodu polského útočníka z Bundesligy, ale nikdy k tomu nedošlo. Lewandowski má smlouvu ještě na dva roky a s ohledem na rekord ligy to možná vypadá, že v týmu Mnichova zůstane.

 


Určitě ale nezůstane trenér Hansi Flick, obránci David Alaba, Jerome Boateng a záložník Javi Martínez. Bayern je tak na začátku nové éry, kdy se bude muset obejít bez opor, které v posledních letech byly stálicí.

 

Bayern letos double nezískal. Pohár totiž získal rival z Dortmundu:

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TMR/Marek Hájkovský

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program