jasná záležitost

Leverkusen si s chutí zastřílel a postoupil do finále Německého poháru

Václav Trousil
Publikováno 9. 6. 2020

Byla to jednoznačná záležitost. Fotbalisté Bayeru Leverkusen si v semifinále Německého poháru suverénně poradili se Saarbrückenem ze čtvrté ligy. Bundesligový celek vyhrál 3:0 a postoupil do finále. To je na programu už za necelý měsíc na Olympijském stadionu v Berlíně.

Saarbrücken byl největším překvapením letošního ročníku Německého poháru. Jeho cesta však skončila v semifinále. Leverkusen od začátku kraloval. První gól na sebe nenechal dlouho čekat. Už v 11. minutě si Diaby zaběhl za obranu na centr Demirbaye a střelou mezi nohama gólmana otevřel skóre.

Druhá branka padla po necelých dvaceti minutách hry. Gólman Saarbrückenu Batz se při centrovaném balonu nedohodl se stoperem Zeitzem a s jejich neshody profitoval Alario, který skóroval.

Do druhého poločasu kouč Leverkusen Peter Bosz trochu zamíchal se sestavou a hned po dvou minutách si Saarbrücken vypracoval první šanci. Gólman Hrádecký si ale střelecký pokus pohlídal.

Leverkusen sice úvodních dvacet minut druhé půle tolik nedominoval, ale přece jen zvýšil na 3:0. Úspěšným střelcem byl střídající Bellarabi. Ten se deset minut před koncem zranil a Leverkusen musel dohrávat o deseti, nicméně to v pohodě zvládl a postoupil do finále.

Druhé semifinále Německého poháru mezi Bayernem Mnichov a Eintrachtem Frankfurt můžete sledovat živě ve středu od 20:45 na Nova Sport 1.