bundesliga

Leverkusen si bez Schicka poradil v přestřelce s Mönchengladbachem

Aktualizováno 9. 11. 2020 13:45
8.11. 2020 20:31

Bayer Leverkusen se musí obejít bez českého útočníka Patrika Schicka, který chybí kvůli zranění. Góly ale Leverkusen zvládá dávat i bez něj. Jako poslední to poznal Mönchengladbach, který přestřelku s Schickovým týmem prohrál 3:4.

V prvním poločase hostující Mönchengladbach poslal dvakrát do vedení Lars Stindl. Nejprve se prosadil z penalty, poté překonal brankáře Hrádeckého z těsné blízkosti uvnitř vápna. Leverkusen v obou případech našel odpověď díky Lucasi Alariovi.

Po poločase 2:2 poslal v 68. minutě Leverkusen do vedení Leon Bailey z ostrého úhlu zakončením mezi nohy brankáře Sommera. V 82. minutě ještě navýšil skóre Baumgartlinger, a tento gól se nakonec ukázal být rozhodujícím.

Hosté totiž zásluhou luxusní patičky Valentina Lazara v poslední minutě nastavení snížili na 3:4. Na srovnání však už neměli čas, a tak domácí farmaceuti brali všechny tři body.

Odpoledne se ještě v Bundeslize utkal Wolfsburg s Hoffenheimem. Hostům stále chyběl Pavel Kadeřábek kvůli koronavirové karanténě. Oba týmy během zápasu zahodily jednu penaltu a výhru si nakonec připsal Wolfsburg.

Výsledky nedělní Bundesligy:

Wolfsburg - Hoffenheim 2:1 (2:0)
Branky: 5. Steffen, 26. Weghorst - 87. Adamjan

Leverkusen - Mönchengladbach 4:3 (2:2)
Branky: 27. a 41. Alario, 68. Bailey, 82. Baumgartlinger - 18. Stindl (pen.) 30. Stindl, 90+4. Lazaro