Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 5. 11. 2020 0:16
1.11. 2020 20:09

Jen tři dny po čtvrteční prohře na hřišti pražské Slavie nastoupil Bayer Leverkusen na hřišti Freiburgu, kde zvítězil 4:2. Ve druhém nedělním zápase Remizovala Hertha Berlín s Wolfsburgem 1:1.

V zápase mezi Freiburgem a Leverkusenem šli domácí do vedení hned ve třetí minutě, kdy pláchl obráncům Lucas Höler a šajtlí překonal Hrádeckého. Leverkusen na tom mohl být ještě hůř v dalších minutách.

Freiburg se prosadil ještě jednou, ale gólu předcházel ofsajd. Poté viděl červenou kartu Sven Bender, ale po zásahu VAR byla udělena pouze žlutá. A tak v 29. minutě využil chybu domácích Lucas Alario a srovnal. Tentýž hráč poslal svůj celkem do vedení tři minuty před koncem poločasu.

Nádherný okamžik si připravil v 64. minutě Nadiem Amari. Ten si zasekl míč před Santamaríou a z dobrých 22 metrů se trefil do šibenice. V 72. minutě se Freiburg dostal do hry po snížení Nilse Petersena. Závěrečnou tečku utkání ale měli na svědomí svěřenci Petera Bosze. Na rohový kop si nejvýše vyskočil Jonathan Tah a dal konečnou podobu výsledku 4:2 pro Leverkusen, který v lize zvítězil potřetí v řadě.

Bayer je s 12 body na čtvrté příčce, zatímco Freiburg má bodu šest a patří mu v nekompletní tabulce třinácté místo.

Hertha Berlín přivítala na Olympijském stadionu Wolfsburg a týmy se rozešly smírně 1:1. Za domácí odehrál celý zápas záložník Vladimír Darida, který přihlížel rychlé brance svého týmu ze šesté minuty, kdy se v pádu trefil Matheus Cunha.

Jenže ještě v první půli dokázal vyrovnat střelou pod břevno Ridle Baku. Hertha mohlla rozhodnout čtyři minuty před koncem, když měl gól na hlavě kapitán Boyata, jenže branku netrefil. Oba celky se po dělbě bodů posunuly v tabulce o jednu příčku vpřed. Hertha je čtrnáctá, Wolfsburg desátý.