Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

supertalent český zázrak

Porazila Vonnovou! Nedělejte z komára velblouda, píše Ledecká

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia
Ester Ledecká

Amerika její příběh žere snad víc než Česko. V prestižním listu New York Times o téhle české holce vyšel článek snad delší, než o Jaromíru Jágrovi. A teď Ester Ledecká ukázala světu, že umí být rychlejší než fenomenální Lindsay Vonnová.

Že je rychlá, to všichni už vědí. Jenže ona umí jak na prkně, tak i na lyžích. Ale jelikož je snowboard její hlavní disciplína, výsledky z lyžařských sjezdů bývají obdivovány.


Ve čtvrtek večer Ester Ledecká připravila fanouškům sjezdového lyžování další zážitek. Na posledním tréninku před ostrým startem sezony byla nejrychlejší. Druhou příčku v měřeném testu obsadila Lindsey Vonnová, za českým zázrakem zaostala o 15 setin sekundy.


Ester ale zůstala klasicky skromná. „No, já bych nedělala z komára velblouda. Každá dobrá jízda je velké povzbuzení nejen pro mě, ale i pro tým, samozřejmě. Jenže jak říkal Bany - je to senzační, i když bezvýznamnej výsledek,“ píše na svém facebooku.


Ano, Ester Ledecká už opravdu začala brát sjezd vážně. Jejím novým trenérem je nyní i Ondřej Bank, který nedávno opustil svět bílých svahů. Však i on má podobný zážitek. „I já budu jednou vyprávět svým dětem o tom, jak jsem vyhrál trénink na olympiádě,“ glosoval podle své svěřenkyně.

15

GALERIE: Ester Ledecká se ukázala v plavkách

Zdroj: facebook

Ester Ledecká, Janek Ledecký - 10

Hodnocení:


Ester Ledeckou musí ale těšit i respekt soupeřů. „Zasmáli jsme se tomu stejně tak od srdce, jako tomu, když na mě z auta šéftrenér Rakušanek teď po tréninku dělal „tytyty“,“ dodala s úsměvem.

Kalendář Ester Ledecké
Zdroj: New York Times Kalendář Ester Ledecké

Dcera zpěváka Janka Ledeckého je prostě unikát. New York Times je u vytržení z toho, jak stíhá během sezony střídat lyže a prkno. Americký deník dokonce zveřejnil plán akcí v kalendáři, kde je patrné, jak Ester na závodních víkendech v Alpách bude stíhat přejíždět ze závodů na závod během jediného dne.


Ostrý start čeká český zázrak v pátek večer po půl deváté. Ester Ledecká vyjede na sjezdovku s číslem 23, šest závodnic po Lindsey Vonnové.
 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 02:05

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   02:05

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program