Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.10. 2016 11:25
neskutečné vděk svému učiteli

Leo, a teď dáš tři góly... Guardiola má na Camp Nou bilanci 0:7!

Lionel Messi a Pep Guardiola
Zdroj: Profimedia
Lionel Messi a Pep Guardiola

Na Camp Nou? Ne, tam už radši jezdit nebude. Pep Guardiola zřejmě pomalu začíná chápat, že jako trenér hostujícího týmu na hřišti Barcelony nebude úspěšný. Dva zápasy mu přinesly hrozivou bilanci 0:7! A to přitom vedl věhlasné týmy Bayernu a Manchesteru City.

Ať už to byl Bayern nebo jsou to nyní Citizens, žádný slavný klub nechce prohrávat debaklovým způsobem. Co však dvakrát provedl Messi svému bývalému trenérovi? To by žáci svým učitelům asi dělat neměli.


Leo Messi jednoduše Guardiolu potupil. A to přesto, že právě on pro něj ušil onen geniální a nezaměnitelný fotbal Barcelony. Bayernu dal na Camp Nou před rokem a půl dva góly a zasloužil se o vítězství 3:0. A to španělský trenér před zápasem tehdy mluvil o tom, jak se na slavný stadion vždycky vrací rád. "Kdykoliv se tam objevím, jsem rád. Camp Nou byl můj domov, protože jsem tam vyrůstal," vyznal se bývalý slavný hráč a dnes i úspěšný trenér.
Leo Messi a Pep Guardiola
Zdroj: Profimedia Leo Messi a Pep Guardiola

Tedy úspěšný... Úspěšný pokud nevede svůj tým proti Barceloně. Návrat do známého prostředí totiž Guardiolovi zhořkl i podruhé. A tentokrát to byla ještě větší potupa. Miliony investované do hvězd přišly vniveč. Citizens prostě nestačili, fatál předvedl i gólman Claudio Bravo, kterého si Pep přivedl právě z Barcelony. Až to vypadá na nějakou sabotáž...

Ale opravdu ne. Tohle je profi fotbal a sentiment musí stranou. Barcelona je prostě natolik hrdá, že svému bývalému hráči a trenérovi naložila na cestu další 4 góly a sám Messi dal jen tak mimochodem hattrick.
Leo Messi a Pep Guardiola
Zdroj: Profimedia Leo Messi a Pep Guardiola

A to přitom Guardiola před zápasem mluvil o tom, že svého bývalého svěřence pozoruje a svůj tým připravoval na věci, které Messi umí. Ale pravda je i ta, že stále ocenil jeho schopnosti. "Leo nyní hraje blíže k velkému vápnu. Ale nejen to je jeho doména," vysvětloval Guardiola.

Bylo to málo platné. Návrat na Camp Nou Guardiolovi zase zhořkl. Po středečním vystoupení má skóre 0:7, NULA bodů a dvě potupy. A může za to opravdu Leo Messi. Sám se o to zasloužil PĚTI GÓLY a po faulu na něj ještě Neymar zahodil penaltu...

ram TN.cz