Me too

Lekce pro všechny úchyly, vzkazuje australská olympijská plavkyně

Australská plavkyně Maddie Grovesová
Zdroj: Profimedia
Australská plavkyně Maddie Grovesová
David Chmátal
David Chmátal
11.6. 2021 9:43

“Tohle je lekce pro všechny misogynistické perverzáky ,“ vzkazuje australská plavecká hvězda Maddie Grovesová. Po vzkazu odstoupila z kvalifikačních závodů na LOH v Tokiu.

Maddie Grovesová, která v Riu pod pěti kruhy získala už dvě stříbrné medaile, nemohla dál nečinně přihlížet a znovu upozornila na sexuální obtěžování mezi plavkyněmi.

 

“Tohle je lekce pro všechny misogynistické perverzáky ve sportu a jejich posluhovačům. Už nemůžete dál využívat ženy a dívky, manipulovat s nimi, jejich zdravím a čekat, že vás budou reprezentovat, abyste si vydělali váš roční bonus. ČAS vypršel,“ nešetřila Grovesová ostrými slovy.

Komentář na sociálních sítích podtrhla odstoupením z australského olympijského soustředění v Adelaide, kde budou ti nejlepších z nejlepších závodit o místo ve výpravě do Tokia.
 

Její prohlášení okamžitě přitáhlo značnou pozornost. Australský plavecký výbor považuje Grovesové prohlášení za silně znepokojující. Grovesová se následně vyjádřila znovu a vysvětlila své rozhodnutí vzdát se šance na další olympijskou medaili.

 

"Potřebuji pauzu. Pokud podnítím konverzaci, která pomůže zachránit alespoň jednu slečnu od nesmyslného hubnutí, tak byla účast na olympiádě dobrá cena," napsala plavkyně a také přiznala, že částečně za její rozhodnutí může i pandemický rok.Není to poprvé, co motýlková specialistka na toto téma upozornila. Na konci roku 2020 obvinila blíže nespecifikovaného trenéra, který na ni měl nevhodně zírat. S Grovesovou její případ řešil Australský plavecký výbor, ale plavkyně více informací neposkytla.

 

Teď něco na odlehčenou. Plavkyně Katie Ledecká přijala výzvu a plavala s mlékem na hlavě. Jak to dokázala? Podívejte se: 

 

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

   12:45

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (4)

   10:50

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   13:00

   Fotbal: New York Red Bulls - Nashville SC

   14:45

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program