Leicester vyhrál na Tottenhamu, United rozstříleli Leeds!

Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 19:43
20.12. 2020 17:33

Soupeř pražské Slavie ve vyřazovací části Evropské ligy Leicester si v Premier League poradil s Tottenhamem. Na jeho hřišti zvítězil 2:0 a posunul se na průběžné druhé místo tabulky! Gólové žně byli k vidění v Manchesteru, kde United zničili Leeds 6:2.

Začátek zápasu příliš vzruchu nepřinesl. Na to, že oba týmy patří k nejofenzivnějším v celé lize, tak toho k vidění bylo pramálo. Až těsně před koncem první půle hlavičkoval Kane těsně mimo.

Nakonec se ještě před odchodem do kabin skóre měnilo. Po faulu Auriera na Fofanu ve čtvrté minutě nastavení se k pokutovému kopu postavil Jamie Vardy a vší silou ho napálil doprostřed. Po změně stran skóroval hostují Maddison, ale kvůli těsnému ofsajdu nemohla být branka uznána.

Téměř po hodině hry Leicester zvýšil na 2:0. Na centr na zadní tyč si naskočil opět Jamie Vardy a jeho pokus si Tony Alderweireld srazil do vlastní branky. Snížit mohl z malého vápna Son Heung-min, ale Schmeichel předvedl fenomenální zákrok. "Lišky" se tak posunuli před svého soupeře a jsou na druhém místě.

Úžasný vstup do zápasu s Leedsem měl Manchester United. Už po třech minutách vedl 2:0 a o obě branky se postaral McTominay! Do poločasu přidali domácí další dva a pouze v závěru prvních 45 minut hosté snížili. Jenže kanonáda United pokračovala i po změně stran a nakonec brali tři body po vítězství 6:2.

Nedělní výsledky Premier League:

Brighton & Hove Albion FC - Sheffield United FC 1:1 (0:0)
Branky: 87. Welbeck - 63. Bogle.

Tottenham Hotspur - Leicester City 0:2 (0:1)
Branky: 45+4. Vardy, 59. Alderweireld (vla.)

Manchester United - Leeds United 6:2 (4:1)
Branky: 2. McTominay, 3. McTominay, 20. B. Fernandes, 37. Lindelöf, 66. D. James, 70. B. Fernandes (pen.) - 42. Cooper, 73. Dallas.

West Bromwich Albion - Aston Villa FC 0:3 (0:1)
Branky: 5. El Ghazi, 84. B. Traoré, 88. El. Ghazi (pen.)