Leicester vyhrál na Old Trafford, Manchester City slaví titul

Edinson Cavani
Aktualizováno 23:08
11.5. 2021 20:54

Fotbalisté Manchesteru City běžně nefandí svému městskému rivalovi a nyní si jeho prohru užili více než kdy jindy. Prohra United s Leicesterem totiž zajistila Citizens mistrovský titul tři kola před koncem Premier League.

Oba týmy do zápasu nastoupily s rozdílným přístupem. Zatímco hosté z Leicesteru hrají o Ligu mistrů a poslali na hřiště to nejlepší, United jsou smíření s druhým místem, a tak šanci dostali náhradníci Telles či Tuanzebe a ofenzivní teenageři Diallo a Elanga nastoupili vůbec poprvé za A-tým Rudých ďáblů.

Lišky žádnou výraznou převahu neměly. Hostující Thomas otevřel skóre v desáté minutě luxusní volejem do šibenice, jenže o pět minut později srovnal Greenwood povedenou střelou na zadní tyč.

Do konce poločasu už nikdo nevystřelil na bránu, takže o přestávce platilo skóre 1:1. Do druhé půle vstoupili aktivněji hráči Leicesteru a domácí doplatili na porušení nepsaného pravidla. Manchester provedl dvojnásobné střídání před obranným rohovým kopem, a z něj se hlavou prosadil Söyüncü.

Domácí byli v závěrečných minutách aktivnější, ale míč do brány už nedostali, takže prohráli 1:2, a zajistili tím titul pro městské rivaly Manchester City.

Výsledky úterní Premier League:

Manchester United - Leicester City 1:2 (1:1)
Branky: 15. Greenwood - 10. Thomas, 65. Söyüncü

Southampton - Crystal Palace 3:1 (1:1)
Branky: 19. Ings, 48. Adams, 75. Ings - 2. Benteke

Leicester má našlápnuto do Ligy mistrů, letos ale v Evropské lize nestačil na Slavii: