Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 22:08
28.2. 2021 15:23

V Anglii pokračuje fotbalový kolotoč, do kterého opět zásahl i tým Leicester, jenž padl s Arsenalem. Šlágr mezi Chelsea a United skončil remízou, uspěl naopak Liverpool.

Leicester přitom začal zápas na výbornou. Už v sedmé minutě se dostal do vedení, když z pravé strany naběhl do vápna Youri Tielemans a křižnou ranou prostřelil Lena.

Jenže závěr poločasu naopak vyšel na výbornou londýnskému celku. Ve 39. minutě hlavou vyrovnal Davida Luiz a ve druhé minutě nastavení poslal hosty do vedení Alexandre Lacazette, který proměnil pokutový kop.

Definitivní tečka za utkáním přišla z kraje druhého poločasu. Střela Williana byla sražena Tielemansem před branku, kde byl úplně volný Nicolas Pépé, jenž neměl problém poslat míč do odkryté sítě. Lišky zůstávají i přes porážku na třetím místě, Arsenal se posunul na desáté.

Fulham dál boduje a dělá si dobrou výchozí pozici pro záchranu. Proti Crystal Palace uhrál bezbrankovou remízu.

Po dvou porážkách v řadě zabral Tottenham, který si smlsl na Burnley, za nějž v základu nastoupil Matěj Vydra, jenž nakonec odehrál 73 minut.

Přímo z trávníku tak přihlížel debaklu 0:4, o který se dvěma zásahy postaral Gareth Bale, který potvrzuje, že má v posledních zápasech výbornou střeleckou formu.

Jedním z taháků byla bitva mezi Chelsea a Manchesterem United. Ta nakonec za devadesát minut gól nepřinesla, i když šance k vidění byly. Oba gólmani se ale vytáhli s perfektním zákrokem.

Po čtyřech zápasech půstu se povedlo bodovat Liverpoolu. Ten se poprvé prosadil krátce po vstupu do druhé půle, kdy Arnold udržel míč na poslední chvíli na hrací ploše. Do něj se pak opřel Jones a poslal Reds do vedení.

O pár okamžiků později přišla skvělá akce, kdy si Firmino s Maném povodili obranu Sheffieldu a zakončení prvního jmenovaného nešťastně tečoval do sítě Bryan.