Carabao Cup

Leicester doplatil na neefektivitu. S Aston Villou jen remizoval

Měli převahu, přesto vybojovali jen remízu. Fotbalisté Leicesteru byli ve středečním semifinále Carabao Cupu proti Aston Ville aktivnější a vypracovali si více střeleckých možností, ale nakonec jen remizovali 1:1.

Před zápasem byli podle sázkových kanceláří jasným favoritem. Hráči Leicesteru svoji papírovou převahu dokázali předvést i na hřišti, ale jen gól nemohli dlouho vstřelit. A tak je Aston Villa potrestala.

Ta udeřila hned z první střely na bránu. Na centr El Ghaziho si naběhl Guilbert a birminghamský celek vedl. Navíc ještě na konci prvního poločasu mohl zvýšit vedení stoper Konsa, ale míč po jeho hlavičce orazítkoval pouze břevno.

Domácí měli místy obrovský tlak. Do dvou nadějných šancí se dostal James Maddison, ale pokaždé ho vychytal gólman Nyland. Ten držel nulu do 74. minuty. Pak ho totiž překonal střídající útočník Kelechi Iheanacho.

Na King Power Stadium se rázem spustila erupce radosti, ale fanoušci se už dalšího gólu nedočkali. V odvetě, která se hraje 28. ledna, je tak stále o co hrát.