Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Pauza Bude pak pokračovat?

Legendární Bode (zatím) nekončí. Příští sezónu ale závodit nebude

Bode Miller
Zdroj: Twitter.com

Americký sjezdař Bode Miller svou sportovní kariéru nekončí. Fanoušci ho však přesto příští sezónu na svazích neuvidí, celý ročník 2015/16 totiž hodlá vynechat. Stejné rozhodnutí učinila nedávno trochu překvapivě i Tina Mazeová.

Sedmatřicetiletý lyžař ani v následujícím roce ovšem na sport nezanevře. Lyže však vymění za sedlo, na čerstvě zakoupené farmě poblíž Elktonu ve státě Maryland se chce totiž věnovat svému velkému hobby, což jsou koně.

 

V posledních měsících se hojně spekulovalo o tom, zda sympatický sjezdař a oblíbenec fanoušků neukončí kariéru, k tomu ale zatím nedochází. Šestinásobný olympijský vítěz a pětinásobný mistr světa totiž v poslední době strávil více času na marodce než na sněhem pokrytých kopcích.

 

Otec tří dětí se totiž v listopadu loňského roku podrobil operaci zad, po níž se však stihl zotavit tak rychle, že naskočil do programu mistrovství světa v Beaver Creeku. To pro něj však skončilo dalším zraněním. Přeříznutá podkolenní šlacha si vyžádala operaci na klinice ve Vailu, po níž uznávaný závodník nevyloučil konec kariéry.

 

Drsný pád a přeříznutá šlacha! Bode Miller musel na operaci. Čtěte ZDE!

 

K tomu tedy zatím definitivně nedochází. Mluví o roční pauze, tedy něčem podobném, k čemu se odhodlala Tina Mazeová. Slovinská lyžařka, která je jednou z pěti závodnic, které dokázaly vyhrát závody ve všech pěti alpských disciplínách, odůvodnila své rozhodnutí tím, že její tělo i hlava potřebují delší pauzu než obvykle. Po roce se pak chce rozhodnout, zda bude v závodní kariéře pokračovat.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   01:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 00:45 01:00

   Element (388)

   01:00

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

Celý Program