odchod legendy

Legendární Kobe Bryant zemřel se svou dcerou při havárii helikoptéry

Téma:

Nejlepší basketbalová soutěž na světě se zahalila do černé. Odešla jedna z jejích legend. V pouhých jedenačtyřiceti letech zemřel Kobe Bryant. Bývalý hvězdný basketbalista se stal obětí nehody vrtulníku, na palubě byla i jeho 13letá dcera Gianna.

Bryant se narodil ve Filadelfii a svoji hvězdnou kariéru spojil s Los Angeles Lakers, za které zaznamenal 33 643 bodů a v historické tabulce NBA mu v této disciplíně patřilo třetí místo. V posledním zápase Lakers ho ale předstihla jiná z legend LeBron James.

 

Osud si však s kartami legendárního hráče zahrál velmi krutým způsobem. Vrtulník, kterým cestoval, se zřítil nedaleko Calabasu v Kalifornii. V jeho útrobách vyhasl život jednoho z největších fenoménů světových palubovek. Bryant za svou kariéru dvakrát vyhrál olympijské hry a s týmem Los Angeles Lakers slavil pět titulů v nejprestižnější basketbalové soutěži na světě.I když záchranné složky dorazily na místo neštěstí velmi rychle, žádné z pěti osob na palubě pomoci nedokázala. Očití svědkové prohlásili, že prý těsně před fatálním zřícením slyšeli, jak motor vrtulníku zvláštně prská.

 

Zpravodajské agentury také potvrdily, že na palubě byla i Bryantova 13letá dcera Gianna Maria. Podle zpravodajského webu ESPN cestovali společně právě na zápas, kde měla Gianna hrát. Na palubě měla být i další hráčka dívčího týmu a jeden z jejich rodičů.

 

Tragédie zasáhla celý sportovní svět, soustrast vyjadřují miliony lidí na sociálních sítích. Bryant patřil mezi miláčky publika, pro mnohé děti byl vzorem a spousty z nich začaly hrát basketbal jen kvůli němu. Odkaz šampiona zůstane mezi námi navždy.

Související témata:
rwa TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Olympique Lyon - Racing Strasbourg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program